Strona 10 z 44 [ Posty: 868 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1244 Następna
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2007, 9:46
Posty: 7
Lokalizacja: Ernestoland :) (dolny śląsk)

Właśnie przed chwila dotarłem do domu po pozytywnie zaliczonym egzaminie Kat C ołjeeeeeeeeeee. Godzina 7.45 na plac WORD Legnica wjeżdża srebrny man TGL i zaczęło się:) 10 ochotników przystąpiła do egzaminy. Plac to oczywiście łuk oraz parkowanie skośne i parkowanie do tyłu prostopadle. Niestety 2 osoby poległy na obsłudze autka <szkoda>. 8 przyszłych truckerów przystąpiło do jazdy na mieście. Niestety jednej osobie się nie udało, zatrzymał się na lini stop na skrzyżowaniu gdy miał zielone światło. Oczywiście u mnie nie było tak rewelacyjnie :) nie usłyszałem ze mam skręcić na jednym ze skrzyżowań ,ostry opieprz ale pojechałem dalej. Po 50 minutowej jeździe wypoceniu się przy ciśnieniu rozwalającym głowę udało się <lol>. Teraz C+E


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2008, 22:49
Posty: 6
GG: 0

Tomcraft ja zdawalem w legnicy w piatek rano, ostatni robilem plac pierwszy miasto, na placu byl skosny przodem i prostopadly tylem, to akurat wszystkim szlo dobrze, wszyscy byli z poza legnicy i uczyli sie na innych autach niz ten co byl na egzaminie Man tgl 12240, podziwiam ich bo szlo im bardzo dobrze, dwoch poleglo na obslodze, jeden na placu, na luku, ja po godz 11 rano mialem juz wszystko za soba , nawet nie bylo wiekszych problemow, ale jako jedyny z 9 ochotnikow jezdzilem nowym Tglem, jestem zadowolony ze zdalem za pierwszym podejsciem, teraz ciezsza proba przyczepa, pozdrawiam wszystkich.


Post Wysłano: 07 kwie 2008, 14:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

po łuku, jak? proste patrzysz w lusterko prawe, trzymając sie linii... nie ma nic prostrzego :wink:
a co do zatrzymania sie przodem to na wyczucie przecież tam nie masz maski więc spokojnie wyczujesz moment, co do tyłu jest troche ciężej... po prostu znajdź sobie jakiś punkt odniesienia... i jedziesz :mrgreen:

Powodzenia

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2007, 9:46
Posty: 7
Lokalizacja: Ernestoland :) (dolny śląsk)

Eli z tego co wiem miałes tego samego egzaminatora bo przed moim egzaminem powiedział ze wczoraj mial własnie tez egzamin i ze wylosowane zostały te same manewry co w piatek. Egzaminator miał na nazwisko Krawczyk.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2008, 22:49
Posty: 6
GG: 0

Cytuj:
Eli z tego co wiem miałes tego samego egzaminatora bo przed moim egzaminem powiedział ze wczoraj mial własnie tez egzamin i ze wylosowane zostały te same manewry co w piatek. Egzaminator miał na nazwisko Krawczyk.
Tak zgadza sie to ten sam gosc, rozluznia strasznie atmosfere przed egzaminem jak wszyscy w stresie, i nie oblewa za byle co, jak widzi ze ktos ma pojecie to sie nie czepia.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2007, 21:39
Posty: 8
GG: 1310568
Samochód: SCANIA 124L TOPLINE
Lokalizacja: Warmia

ja już od dzisiaj mam C+E
WORD Olsztyn
egzamin na 6.45 !!!
dziewięciu chłopa- czterech wyszło z placu manewrowego i tych czterech ostatecznie zdało...
koniec egzaminu- 12.30

od trzynastej oblewam nowe uprawnienia ;]

pzdr.

_________________
nie dyskutuj z idiotą...
naipierw sprowadzi Cię do swojego poziomu...
potem pokona doświadczeniem...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 mar 2008, 12:02
Posty: 14
GG: 559492

Dzisiaj za pierwszym razem zdalem prawko na C+E :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2008, 18:49
Posty: 270
GG: 1
Samochód: Liebherr LTM1100
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dzis C za pierwszym razem w WORD Bydgoszcz na Manie LE 10.180 skrzynia 6tka. zdawalem od 7 jako pierwszy i skonczylem o 10:30. Poszło gładko. Egzaminator wysoki starszy siwy z wasem , bardzo w porzadku. teraz od 30.04 zaczynam jazdy na C+E i mam nadzieje ze do konca maja bede pelnosprawnym truckerem :twisted:

_________________
usługi dźwigowe do 350t, transport niskopodwoziowy.


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Ja zarówno C i C+E robiłem u Fedeńczaka. C zaczynałem w marcu, ajk akurat przyszedł TGL, i wszystkie jazdy miałem rozpisane na starym Manie, przed egzaminem dokupiłem dwie godziny na nowym żeby poznać skrzynię, no i w lipcu udało się za pierwszym razem. Jak robiłem C+E to połowe jazd miałem na TGL-u, a połowe na starym, więc skrzynie miałem opanowaną i w marcu zdałem C+E też za pierwszym, popełniłem parę drobnych błędów, egzaminator trochę się czepiał, ale przepuścił, także ja moje doświadczenie z egzaminatorami w Szczecinie mam dobre (wcześniej też B), nie spoatkałem się z chamstwem z ich strony. Co do Igielskiego, mój kolega zapisał się dziś u niego na C+E i ma problemy bo nie ma terminu na jazdy nocne, a według Pani z biura musi je koniecznie wyjeździć.

Jeździłem tymi dwoma zestawami, na C jeszcze innym, ale fotek nie mam. TGL-a mam tylko taką słabą, bo jeździłem nim cały czas jak było ciemno.

Obrazek

Obrazek

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 23 kwie 2008, 16:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 14:11
Posty: 73
GG: 1220901
Lokalizacja: Szczecin

Ja właśnie wróciłem z WORDU i mam termin na C+E na 27 maja godz. 7.55. Ja właśnie u Fedeńczaka jeździłem tym starszym Manem. Bardzo wporządku instruktor nim jeździ w/g mnie.


Post Wysłano: 26 kwie 2008, 12:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Ja właśnie wróciłem z WORDU i mam termin na C+E na 27 maja godz. 7.55. Ja właśnie u Fedeńczaka jeździłem tym starszym Manem. Bardzo wporządku instruktor nim jeździ w/g mnie.

Tak dokładnie, wiecznie zakręcony i spóźniony pan Leonard :P

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 kwie 2008, 19:42
Posty: 12
GG: 0

Ja B zdałem za 3 C za 2 a CE za pierwszym w skierniewicach wszystko.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:33
Posty: 6
GG: 0

[ Niestety jednej osobie się nie udało, zatrzymał się na lini stop na skrzyżowaniu gdy miał zielone światło.

A co to? Może nie miał miejsca na skrzyżowaniu do kontynuowania jazdy?!


Post Wysłano: 06 maja 2008, 14:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 14:11
Posty: 73
GG: 1220901
Lokalizacja: Szczecin

Witam

Mam pytanie odnośnie egzaminu na C+E. Co zrobić gdy za pierwszym razem nie uda mi sie zaczepić przyczepy?? Wiem że są sposoby żeby sworzeń zaskoczył ale czy np. można dyszlem poruszać żeby zaskoczył??


Post Wysłano: 06 maja 2008, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2008, 19:12
Posty: 24
GG: 3309852

szarpnij mocno do tylu i nie ma bata musi opasc


Post Wysłano: 06 maja 2008, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
szarpnij mocno do tylu i nie ma bata musi opasc
Nie należy zapomnieć, że w takim przypadku trzeba podnieść stopkę w przyczepie na wysokość ok. 2-3cm, i dopiero szarpnąć w przód i tył, przed odpinaniem nie zapomnieć jej opuścić czego ja zapomniałem, ale egzaminator był łaskaw zwrócić na to uwagę.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2007, 9:46
Posty: 7
Lokalizacja: Ernestoland :) (dolny śląsk)

Cytuj:
[ Niestety jednej osobie się nie udało, zatrzymał się na lini stop na skrzyżowaniu gdy miał zielone światło.

A co to? Może nie miał miejsca na skrzyżowaniu do kontynuowania jazdy?!
Po prostu na skrzyżowaniu jest linia ciągła i znak stop który obowiązuje jak światła nie działają a ten koleś właśnie sie zatrzymał gdy miał zielone światło a nic nie przeszkadzało mu w dalszej jeździe, zresztą na tym skrzyżowaniu nic mu nie może przeszkadzać.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2008, 23:53
Posty: 102
GG: 4585677
Lokalizacja: Koszalin

No to witam w gronie kierowców ciężarówek.

Właśnie wróciłem z ZORD-u w Koszalinie. Na placu parkowanie równoległe oraz górka - bez problemu. Na mieście również bez potknięć, może z wyjątkiem jednego, kiedy skręcałem odsoczyła mi manetka kierunkowskazu i dopiero po chwili to zauważyłem (w MAN-ie na którym się uczyłem - manetki nie odbijały). Teraz pozostało zapisać się na kurs C+E i na szosę :wink:

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2008, 19:20
Posty: 8
GG: 22588223
Samochód: renault MIDLINER S 210
Lokalizacja: Lublin-Turka

[quote="BartazPoznan"]Witam może na początku przedstawię moją historię


Gdy ukończyłem już 21 lat moim jedynym marzeniem było otrzymać pozwolenie na kierowanie pojazdami które uwielbiam czyli ciężarówkami.

Zapisałem sie na egzamin kat C w lipcu jakież było moje zdziwienie jak Pani przy okienku oznajmiła mi że będę mógł przystąpić do egzaminu dopiero 14 września MASAKRA takie terminy w Wordzie

14-09-2007 godz 14 no to do dzieła i udało sie zdałem za 1 razem byłem z siebie dumny bo mam 21 lat i dużo osób mi mówiło że jeżdżę bardzo dobrze a widok 30- 40latków którzy po 3 razy zdawali już i jak sie dowiedzieli że ja za pierwszym razem zdałem heheh BEZCENNE

no zebys wiedzial ze bezcenne

_________________
  • =szczypiorek=


Post Wysłano: 15 maja 2008, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2008, 19:55
Posty: 2
GG: 1948678
Lokalizacja: zst

Na placu pojawiła się linia (tak przynajmniej mi się zdaje, być może była tam wcześniej, ale jej nie widziałem) na wysokości przedniego koła (zestaw C+E), która umożliwia zatrzymanie zestawu w odległości 1m od słupka bez wysiadania z pojazdu, więc zawsze kilka sekund można zaoszczędzić 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 44 [ Posty: 868 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1244 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: