Strona 3274 z 3498 [ Posty: 69954 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13272 3273 3274 3275 32763498 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 mar 2022, 23:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4071
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

U "żaby" z kamieniem i blachą tak lecą 95 po autostradach :U

i żyją

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 24 mar 2022, 8:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Pany jak jest w końcu z tą DK41 za Nysą jechał kto?
Znalazłem info że w stronę Prudnika jest jeden kierunek, a w stronę Nysy objazdy przez Korfantów lub Gluchołazy.. Ktoś coś widział słyszał, bo na koniec tygodnia na Ance pewno będzie fajnie i warto mieć alternatywę...


Post Wysłano: 24 mar 2022, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 544
GG: 0

Pany, chce postawić garaż na zgłoszenie. Proszę o radę. 6 metrów na 6 metrów (5.80) czy 7 metrów na 5 metrów?


Post Wysłano: 24 mar 2022, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Droga DK41 napewno jest jednokierunkowa . Można jechać od Nysy do Prudnika


Post Wysłano: 24 mar 2022, 16:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dzięki o to mi chodziło 8)


Post Wysłano: 24 mar 2022, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 153
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Majstry lata ktoś na Włochy ? Miałbym tam pierwszy raz wysłać auta. Jakiejś specjalnej papierologi tam potrzeba, typu przedstawiciel czy inne bzdury? I drugie pytanie którędy lepiej, bo w necie co znalazłem to i przez Austrię lecą i/lub przez czechy-slowacja-wegry-slowenia? Docelowo w rejonie Wenecji zrzutka :>


Post Wysłano: 25 mar 2022, 7:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3173
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jeden gips praktycznie wychodzi z kasą czy przez A czy bokiem.
Wagi trzeba pilnować w obu opcjach. I są towary, które musisz zgłaszać do celnej (tak jak u nas sent) tam masz numer CAR.
Opłata za drogi to:
Bilet i gotówką
Viacard
Automat
Pilnować prędkości i nie wyprzedzać na zakazach (chyba, że jedzie coś co mruga na żółto).
Kowidy się kończą to już nie trzeba zgłaszać nigdzie kierowcy. Za to dobrze jak będzie miał szczepienie bo green pass wołają w niektórych firmach.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 mar 2022, 8:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2454
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Pytanie odnośnie kart UTA. Macie jakieś doświadczenia? Korzysta ktoś?


Post Wysłano: 25 mar 2022, 9:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 153
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Dzięki Długi za odpowiedź. Tak właśnie sobie liczyłem, że to samo wychodzi przez A co bokiem. A przez Austrię można lecieć w nocy euro 5? Bo to pierwsze loty z ukraińska śruta na wywrotkach i niby ma być tego dużo ale to różnie bywa. A generalnie nie uśmiecha mi się zakładać hydrauliki na parę kursów do nowszych aut :roll:


Post Wysłano: 25 mar 2022, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1072
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Jest trochę taniej przez dziki szlak niż Austrią no i są mniejsze góry niż u Kasztana.
Euro 5 możesz leciec nocą(oprócz przełęczy Brenner gdzie E5 w ogóle nie może jechać), ale auto musi mieć certyfikat spełniania norm hałasu.
Jak masz problem z wagą to lepiej przez Austrie leciec. Wagi u madziara są otwarte 24h na dobe. U Kasztana jest szansa ze będzie nieczynna
Jak masz jakieś pytania to śmiało, jestem tam co tydzień


Post Wysłano: 25 mar 2022, 11:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 153
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Dzieki Panowie :D no wagowo to pewnie niewiele do 40 będzie brakowało. Kwestia jak bardzo polskie wagi będą się od tamtejszych różnic :lol: ten certyfikat norm hałasu to nie to samo co certyfikat euro rozumiem? To w serwisie wyrabiają czy do jakiś innych dziadów trzeba jechać? Zachciało się wyjazdów na makarony :roll: :lol:

EDIT: teraz widzę, że kasztany 38 dmc :roll: chyba jednak dzikusami się pojedzie :D


Post Wysłano: 25 mar 2022, 12:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2818
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Kasztany dmc 40t i tolerancja na wagach do 40100 prawnie a i 40200 przymykaja oko. Korki to głównie kwestia przejechania Wiednia. Jezdzilem spory okres na Wlochy czesc kierowcow przez tzw dzikusy czesc A plus Slo a czesc calosc A. I przewaznie ostatnia opcja wychodzila najkorzystniej

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 25 mar 2022, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1072
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Certyfikat norm hałasu tzw. Lärmschutz wyrabia się na serwisach danej marki. Ceny są rózne, np jeśli w Manie masz dokumenty to przedłużenie płaciliśmy 200zł, jeśli brakowało dokumentów to chyba 700zł (dokumenty wtedy wysyłają z Monachium). Inne marki nie wiem, ale podobno jest duży rozrzut cenowy zależnie od danej marki. Dość drogie było to w Scanii z tego co pamietam

Pamiętaj, że praktycznie na cały teren Austrii potrzebujesz też Abgasplakette w formie naklejki na szybę.

Jesli chodzi o roznice czasowe w jezdzie roznymi wariantami:
Tzw. krótka Austria (od Grazu kierunek Maribor i dalej Słowienią do Włoch) to ok 40min szyciej niż wariant Węgry i Słowienia.
Tzw. cała Austria to ok. 1h szybciej niż wariant Węgry i Słowenia.

Co do Włoch to pilnuj prędkości. Każde przekroczenie prędkości powyżej 90km/h może słono kosztować. Mandaty mogą nawet przekraczać 1000 euro.

Jeśli byś jechał przez Słowenie to całkowity zakaz wyprzedzania od 7-18


Post Wysłano: 25 mar 2022, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 153
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

Jak tak to git, widocznie jakieś nieaktualne info znalazłem :] co do poboru opłat korzystacie z dkv boxa? Ewentualnie co byście polecali żeby chłopaki nie mieli urządzeń na pół szyby? :roll: Do tej pory latalismy głównie Polska i dziki wschód a wywrotki tylko po kraju. Także dla nas to wszytko nowe rejony działań :) dwa tygodnie mam na ogarniecie się z tematem :P Przemo u mnie akurat same scanie, zaraz zadzownie i zobaczymy ile powiedzą. Wielkie dzięki panowie, za podpowiedzi :D

Edit. Certyfikat hałasu w scani 600 netto, euro 240. Dwa trzy dni po wizycie w serwisie, kwestia poczty tylko.


Post Wysłano: 25 mar 2022, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1072
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Ja mam urządzenie Telepass od BP/Routex. Obsługuje Austrie, Polske, Włochy. Oprócz tego i tak osobno masz Słowenie (DarsGO), Słowację (MytoSK), Czechy (MytoCZ). Słowacja i Czechy mam na doładowania. Nie wiem, być może w jakiś sposób można zrobić automat.


Post Wysłano: 25 mar 2022, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3173
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Można automat na luzie.
I pamiętaj te naklejkę o której wspominał Przemo ogarnąć na mikulovie w razie jakbyś się puścił na rejon. Bo to też kosztuje nie mało :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 mar 2022, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

O to to ta naklejka to na Mikulovie można ją zanabyć ? Ona jest na auto (numer VIN) a nie na numery rejestracyjne ?

Ten certyfikat hałasu jest potrzebny tylko w nocy w Austri ?

Też tam ostatnio się tam zapuszczamy.


Post Wysłano: 25 mar 2022, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3600
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tak na samej granicy po lewo w tych budach kupisz. Na granicy od Znojmo też mają. Idziesz z dowodem i to by było na tyle. Dostaniesz naklejkę i dokument potwierdzający zakup. Jak już masz na szybie to jest ważna, nawet jak się numery rejestracyjne zmieniły. "L" potrzebne jest tylko w nocy.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 25 mar 2022, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 833
GG: 0

Warto przypomnieć że jak się pobiera urządzenie na at to jest określony czas (nie pamiętam ile) że trzeba dosłać @skan certyfikatu euro pojazdy do asfinag, lub na mikulovie za 5 czy 6e gość to robi, bo jak nie to słono kosztuje,
Bartłomieju jak jeździłem na IT to dużo czeskich aug z wywrotkami tam latało,na powrocie wozili jakieś owoce odpady, nasi widziałem że dużo pusto wracało albo jakaś stał Góra ladowane
Pewnie jak w kółku nie policzysz, albo przynajmniej do madziarskie to słabo bo oplaty wysokie

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 25 mar 2022, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Jeśli masz auta w leasingu to koniecznie upoważnienie do użytkowania pojazdu, dużo można było się naczytać na temat aresztowań aut za brak jednego świstka. Polecam na Facebooku włoski problem, bardzo pomocny człowiek nawet żeby się go dopytać o niezbędne formalności :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3274 z 3498 [ Posty: 69954 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13272 3273 3274 3275 32763498 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Redline, uminus i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: