Strona 3277 z 3498 [ Posty: 69951 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13275 3276 3277 3278 32793498 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 kwie 2022, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

W FMie, którym miałem przyjemność jeździć to tak waliło przy zmianach biegów, że aż się dziwiłem że cały wał mi gdzieś pod bakiem nie wyleciał... Mówiłem N razy może by tak coś z tym zrobić bo szkoda auta zaraz wszystko wybije, a może kalibracja sprzęgła by wystarczyła tylko, to zawsze stary patrzył na mnie jak na głupka że wymyślam farmazony a auto przecież jedzie... :mrgreen:
Auto 2015 rok trochę ponad 4 stówy nalotu, jak ktoś to kupi to krzyż na drogę...
I później się dziwić że tyle auto wymaga wkładu, jak poprzedni właściciel patrzył aby naładować ponad 30 ton i grosza nie dołożyć póki jeszcze jedzie.
Zawsze największą wadą każdego auta jest jego poprzedni właściciel...


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 9:37
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3583
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Horpol to sziiit.

Kup Waś, tylko dobrze zabezpiecz kabel zasilający, izolacja, klej na gorąco, tak żeby woda i sól się nie dostała i nie zżarła kabla.

Stary ledowiec Ci to mówi :wink:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 10:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

W Krone 2004r którą woziłem zawsze, do dzisiaj działa KAŻDA ori obrysówka jak wyszła z fabryki. Nie pamiętam co tam jest ale na 99% Hella, z tym że od każdej jednej idzie kabel do puszki przedniej lub tylnej, żadnych łączeń rozgałęźników nie było tam. Ciekawe że tyle lat i to działa.
Generalnie wszystko inne co dokładałem było Waś lub Fristom no i tu już było różnie, stare Wasie się wypalały z czasem ale im nowsze to były lepsze... Ja zawsze termokurczka na każdy kabel, później druga na dwa i czasem trzecia dłuższa na dwa, efekt beton 8)


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 11:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 833
GG: 0

Cytuj:
Kierowniku! Moje Volvo na sprzedaż. Od nowści u mnie. Sprzęgło dojechało do 500tkm. Wymienione już dwie sprężarki. Ostatnia rok temu. Ostatnio wyprany DPF i wymieniona pompa adblue oraz NOx jeden. 935tkm. Wtryski sprawdzane śmigają. Moge zrobić dobrą cene ale ja już Volva nie chcę :))
Który rok tego volvo?

Jak porownanie ogólne volvo scania mercedes spalanie chociażby

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2016, 14:36
Posty: 153
Samochód: jakiś jest
Lokalizacja: LTM

W poście napisal ze 2010 :wink:

Edit: myślałem innym poście :lol: sorki za wprowadzenie w błąd :]


Ostatnio zmieniony 03 kwie 2022, 21:27 przez Jernej, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 03 kwie 2022, 11:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 376
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Na jednej przyczepie były od początku aspock i te świeca cały czas a klamot już ma 17 lat jedynie uszkodzone mechanicznie były wymieniane. Tylko cena powala bo 65-85 zł sztuka w zależności od długości przewodu. Właśnie wasia nie montowałem jeszcze a chodzi mi po głowie i chyba spróbuję. Na dniach jeden zestaw pójdzie cały do malowania i pasuje oświetlenie też dobre zrobić tak żeby się nie wk...ić jak z tym horpolem.


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2602
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
W poście napisal ze 2010 :wink:
To musiał się pomylić :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 12:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5980

Cytuj:
Na jednej przyczepie były od początku aspock i te świeca cały czas a klamot już ma 17 lat jedynie uszkodzone mechanicznie były wymieniane. Tylko cena powala bo 65-85 zł sztuka w zależności od długości przewodu. Właśnie wasia nie montowałem jeszcze a chodzi mi po głowie i chyba spróbuję. Na dniach jeden zestaw pójdzie cały do malowania i pasuje oświetlenie też dobre zrobić tak żeby się nie wk...ić jak z tym horpolem.
Ja montuję głównie wasie. To co Ociu mówi, zdarzało się, że ugnił kabel przy samej obrysówce na zagięciu. Poza tym szczelne i działają. Jeśli wymieniam, to najczęściej "rogi" na zderzaku, ale te mają najciężej, bo nieraz są wyginane, albo czymś dostaną. Kiedyś rozbiłem "klosz", obrysówka świeciła dalej.
Dobrze, że w porę przeczytałem o horpolu, bo miałeś strobo od nich zakładać. Ale wrzucę wasie.


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3600
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Wcale nie gorsze od Helli i Aspocka są obrysówki marki Vignal, a idzie dostać w dużo lepszej cenie, produkują nawet część oświetlenia na pierwszy montaż choćby do Iveco.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 13:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3583
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Jak trzymać się oryginału, to warto śledzić olx, czasem wypływają nowe rzeczy, mówiąc krótko z lewizny.

Jak ciągałem schmitza plandekę, to za połowę ceny kupiłem rogi i boczne obrysy aspocka, nówki w folii.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 376
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Wcale nie gorsze od Helli i Aspocka są obrysówki marki Vignal, a idzie dostać w dużo lepszej cenie, produkują nawet część oświetlenia na pierwszy montaż choćby do Iveco.
mam gdzieś założone lampy tył vignala i faktycznie dawno tam nie zaglądałem, właśnie jak pamiętam ktoś je przywiózł z "pracy" i odkupiłem :D


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Cytuj:


Który rok tego volvo?

Jak porownanie ogólne volvo scania mercedes spalanie chociażby
Pazdziernik 2015 1sza rej. Spalanie. Cóż Volvo miało problemy z Adblue i zawalony DPF. Po ogarnięciu 31/32 litry. Scania 28/29 litrów. Mercedes dopiero 20tys km więc się układa ale póki co 27 litrów przywozi. Zdecydowanie najlepiej. I silnik 510 koni zaskakuje mocą. Jeździ tym mój Tata który pod względem mocy jest wymagający i ostatnie 5 lat przejeździł Volvem. Bałem się ze jak usiadzie na MB bedzie miauczał że to Robur. A dziś mówi ze chyba jeszcze tak mocnym autem w życiu nie jeździł. Trzeba czasem za niego pomyśleć, zwłaszcza z większym tonażem, ale jechać to tam jest czym.
Przy dzisiejszych cenach paliw trzeba szukać mocno oszczędności. Nowa Scania jest za droga dla mnie. Upatruje w MB kompromisu pomiędzy ceną a spalaniem. A kierowcy też chwalą kabinę i komfort. Zobaczymy ;)


Post Wysłano: 03 kwie 2022, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 864
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Jak krzyżaki wymieniałeś, to musiało ładnie dostać gdzieś w terenie po dupie. :wink: Ja tam mówię tak samo, wszystko dobre, póki chodzi i nie uważam, że Volvo jest idealne. Popatrzeć jakie oni wystawiają ceny na serwisach, to aż sam nieraz się cieszę, że to nie jest moje prywatne auto, bo by mnie dosłownie zżarło. Jak mówiłem u nas auta robią ciężką robotę, szczególnie mój, gdzie jest wykorzystany dosłownie do maksa. I żeby nie było, jeżeli miałbym porównać awaryjność Volvo do Renault, którym jeździłem pod chłodnią, to Range T wypadało o niebo lepiej. Z tym, że właśnie... Tam Renia widziała tylko krajówki, autostrady i jeździło się z A do B, a tutaj... Bezdroża, wjazdy po rolnikach, polach, kopalniach... Ostatnio woziłem piach z takiej małej kopalni, to koleiny i błoto takie, że tablicą rejestracyjną przeciągałem błoto, a na ramie, moście miałem z 20 cm. syfu. :D I dziury takie, że wszystko po kabinie zbierałem, ale jakbyś z rozpędu nie poszedł, to za każdym razem w tym błocie by się zostało na amen, gdzie nawet 4 ośki się zakopywały, gdy się zatrzymał. :roll:
Generalnie auta u nas lekko nie mają. Robota z wywrotką, ilość za i rozładunków waha się dziennie pomiędzy 2 a 8- 10. Jazda sporo po budowach, wapno w pola, czasem "na hardkorze", tonażowo to wiadomo 40+ całkowitej z ładunkiem zawsze jest. Te krzyżaki to nie wiem w sumie czy były oryginalne, czy też nie, ale wiem na pewno że poprzedni właściciel we Francji o to auto wogóle nie dbał.
Jeżeli chodzi o spalanie to jestem akurat z tego zadowolny, na miejscu, po terenach południowej części Dolnego Śląska przy kółkach 30-60 km pali max 40/100, w kółkach 100+ km schodzi ze spalaniem poniżej 30/100, przy większych odległościach nawet poniżej 27/100 się zdarzy więc tu akurat duży plus.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 11 kwie 2022, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 156
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Co tu taka cisza :?: whirpool Bora Komorowskiego Wrocław jak tam najlepiej wpaść od eski :?:

_________________
Za bezpieczny...


Post Wysłano: 11 kwie 2022, 20:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2454
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Z S8 zjeżdżasz na 372, tzw. łącznik. Dolatujesz do końca drogi w miejscowości Mirków (duża przebudowa) i kręcisz w prawo w stronę Wrocławia (aleja Jana III Sobieskiego). Mijasz wagi ITD przy Biedronce, jedziesz dalej na wiadukt. Na zjeździe z wiaduktu zjazd w prawo przy PKP Wrocław Psie Pole - ulica Dobroszycka. Z Dobroszyckiej do Bierutowskiej i w prawo. Koło Lidla na rondo i pierwszym zjazdem w prawo na wiadukt. Tam zaczyna się ul. Bora Komorowskiego. Na zjeździe z wiaduktu dziwny twór a'la rondo, ktory odjeżdżasz i na końcu kręcisz w prawo w dalszy ciąg B. Komorowskiego. Ledwo zdążysz wyprostować zestaw i masz wjazd w lewo na parking Whrilpoola.


Post Wysłano: 11 kwie 2022, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3600
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Od afery do afery.
Musisz wjechać do Wrocławia od Długołęki stara 8ką i przed Koroną odbić na Whirpoola, od drugiej strony masz zakaz z tej łącznicy od S8.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 11 kwie 2022, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4071
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Obrazek

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 11 kwie 2022, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3600
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Obrazek

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 11 kwie 2022, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 156
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Raz się żyje, zobaczymy 8)

_________________
Za bezpieczny...


Post Wysłano: 12 kwie 2022, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 833
GG: 0

@Kierownik, albo inni volviarze, po fakcie się dowiedziałem że tak fabrycznie jest, poduszki z tyłu w zawieszeniu, z tyłu 2waskie są w przedniej części są dwie szersze (tylny most) jak założyłem wąskie z przodu i z tyłu to może być czy nie?? :roll:

_________________
:mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3277 z 3498 [ Posty: 69951 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13275 3276 3277 3278 32793498 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kamilkm111, Lukasz29 i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: