Strona 3362 z 3495 [ Posty: 69884 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13360 3361 3362 3363 33643495 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 lut 2023, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2013, 22:42
Posty: 104

Panowie Scanio 124L 420km Pde ze skrzynią Opticruise z 2002roku. Co myślicie o takim sprzęcie. Maszyna legendarna ale swoje już przeszły te auta i powoli się kończą. A szukam bdfa i akurat taki się pojawił.


Post Wysłano: 21 lut 2023, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Kto pierwszy, ten lepszy :lol:
Łapcie ofertę dnia, tygodnia a może miesiąca ???
Obrazek
Przecie ponoć to już nie jego :>
Tam myślę że już nie dojdziesz czyje to.

A tu coś dla naszych forumowych fanów Iveco :D
https://40ton.net/piekne-zachowane-ivec ... narodowce/

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 26 lut 2023, 12:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Panowie czy transport niskopodwoziowy na prawdę jest tak drogi? Sytuacja z poprzedniego tygodnia tel. od klienta czy przewieziemy wózek widłowy masa wózka 18t, trasa Szczecin Poznań, oferta do przebicia 28zł/km liczone w 2 strony :shock: :shock: w razie co to nie był żaden gabaryt po załadunku wszystkie szerokości wysokości normatywne.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No fajna cena...ja kiedy rok temu jeździłem na niskopodwoziu to niektóre kursy jechałem 8 zeta w dwie strony...wiadomo o wszystkich nie wiedziałem pewno inne też były. A koparki to się woziło po 30 ton 3,5 szeroko i 4,3 wysoko...


Post Wysłano: 26 lut 2023, 14:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Szukaj dalej. W internecie powinieneś bez problemu znaleźć za te 6-8 zł za każdy kilometr, jak ci się poszczęści to nawet w jedną stronę znajdziesz. Wszystko zależy od tego jak bardzo ci się pili z tym transportem.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 26 lut 2023, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Szukaj dalej. W internecie powinieneś bez problemu znaleźć za te 6-8 zł za każdy kilometr, jak ci się poszczęści to nawet w jedną stronę znajdziesz. Wszystko zależy od tego jak bardzo ci się pili z tym transportem.
Zlecenie zrealizowałem, mamy własne niskopodwozie, podana cena to oferta jaką mój klient otrzymał od konkurencyjnej firmy.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 14:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Wasza stawka jaka była?

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 26 lut 2023, 14:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3171
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

1.80zł :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 15:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Wasza stawka jaka była?
2750 netto, przy czym to stały klient, któremu wozimy sporo rzeczy i transport mógł poczekać by nie jechać na pusto w jedną stronę.
Cytuj:
1.80zł :D
Brutto rzecz jasna.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5978

Specjalistyczny sprzęt, króciak i liczycie w jedną stronę? Wrócić na pusto to zostaje stawka jak za plandekę...
15k to przesada w drugą stronę, ale jeździć specjalistycznym sprzętem jak plandeką to dej pan spokój.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 17:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Specjalistyczny sprzęt, króciak i liczycie w jedną stronę? Wrócić na pusto to zostaje stawka jak za plandekę...
15k to przesada w drugą stronę, ale jeździć specjalistycznym sprzętem jak plandeką to dej pan spokój.
W moim przypadku do Szczecina kierowca jechał załadowany, zrzucił 2 km od punktu załadunku, wyrobił się ze wszystkim w 15 godzinach pracy i 10 jazdy więc trasa wyszła na prawdę ok. Co najważniejsze pozbyłem się konkurencji na fabryce klienta.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 18:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5978

Nie ma się co dziwić, że wyciąłeś konkurencję, skoro jeździcie za damski członek.

Nie o to chodzi, czy Twój kierowca miał tam zrzutkę, czy nie. To Twoja sprawa, nie klienta. Innym razem nie będzie miał zrzutki, a ten klient zażąda, że płaci "tylko w jedną stronę", "ładowne", "przy okazji". Transport specjalistyczny kasuje się w dwie strony, bo to nie plandeka, że wrzucisz byle kartofle na powrocie. Zawieziesz ten wózek i będziesz stał tydzień za ładunkiem powrotnym na 250km trasę? Czy wrócisz za darmo i stawka wyjdzie gorsza niż z plandeki? Odpalcie w tej spedycji kalkulatory i policzcie ile kosztuje zestaw do specjalistycznego transportu, ile pali, ile kosztuje utrzymanie, a nie róbcie dziadostwa.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Dziadostwa nie robię, przed wyjazdem kierowcy miałem już ustaloną całą trasę, zresztą jak zawsze. Ten zestaw do specjalistycznego transportu stoi na bazie praktycznie cały czas, używany jest do sciągania aut po wypadku/awarii i nikt w sumie nie przejmuję się ile kosztuje utrzymanie tej jednej naczepy, bo nie musi się przejmować.
Widzisz jedni wolą zarabiać na kliencie cały czas inny wolą tylko raz. Wiem wiem że w Internecie wszyscy jeżdżą za sztabkę złota za km ale rzeczywistość jest w zupełnie inna, na pewno masz klientów, którzy płacą w złocie bo ty dla nich jeździsz inni niestety tak nie mają.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5978

Hehe, ale przynajmniej wyciąłeś konkurencję...

Zacytuję mądrego człowieka, który wypowiadał się na temat psucia stawek.
Cytuj:
Ceny za frachty najbardziej psują przewoźnicy, kolega pracuje w firmie produkcyjnej w dziale logistyki i jak pokazał mi faktury za transport to byłem w szoku.
Stawki były na tyle niskie że prowadząc interes legalnie był by problem wyjść na zero. Przewóz PL-FR-PL. PL-NL-PL, PL-DK-PL czyli pakiety mobilności dla kierowców, opłaty za drogi w Euro itp. Zestaw standard firanka załadunek z rampy i brak możliwości doładunku.
Jak stoi naczepa pod płotem, to ją tam zostawcie, a nie wkładajcie łap, tam gdzie nie macie pojęcia.

Policzcie te koszty, spedycja to nie tylko przepisywanie.

Zrobiłeś dziadostwo i tyle. Było 15k na stole, było powiedzieć 10k, każdy byłby zadowolony. A co najmniej policzyć w dwie strony.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 19:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1922
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Dziadostwa nie robię (…)
Ale po twoich historiach tutaj widzę że się mocno doktoryzujesz w dziedzinie transportu :mrgreen:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 26 lut 2023, 19:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Cytuj:
Panowie czy transport niskopodwoziowy na prawdę jest tak drogi? Sytuacja z poprzedniego tygodnia tel. od klienta czy przewieziemy wózek widłowy masa wózka 18t, trasa Szczecin Poznań, oferta do przebicia 28zł/km liczone w 2 strony :shock: :shock: w razie co to nie był żaden gabaryt po załadunku wszystkie szerokości wysokości normatywne.
Skoro niskopodwoziowy to jakie to wymiary, skoro piszesz, że wymiary są w normie ?

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 26 lut 2023, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Hehe, ale przynajmniej wyciąłeś konkurencję...

Zacytuję mądrego człowieka, który wypowiadał się na temat psucia stawek.
Cytuj:
Ceny za frachty najbardziej psują przewoźnicy, kolega pracuje w firmie produkcyjnej w dziale logistyki i jak pokazał mi faktury za transport to byłem w szoku.
Stawki były na tyle niskie że prowadząc interes legalnie był by problem wyjść na zero. Przewóz PL-FR-PL. PL-NL-PL, PL-DK-PL czyli pakiety mobilności dla kierowców, opłaty za drogi w Euro itp. Zestaw standard firanka załadunek z rampy i brak możliwości doładunku.
Jak stoi naczepa pod płotem, to ją tam zostawcie, a nie wkładajcie łap, tam gdzie nie macie pojęcia.

Policzcie te koszty, spedycja to nie tylko przepisywanie.

Zrobiłeś dziadostwo i tyle. Było 15k na stole, było powiedzieć 10k, każdy byłby zadowolony. A co najmniej policzyć w dwie strony.
Ok dziękuje za odpowiedz, jeśli można wiedzieć jakiej wielkości jest twoja firma przy takim podejściu?
Cytuj:
Cytuj:
Panowie czy transport niskopodwoziowy na prawdę jest tak drogi? Sytuacja z poprzedniego tygodnia tel. od klienta czy przewieziemy wózek widłowy masa wózka 18t, trasa Szczecin Poznań, oferta do przebicia 28zł/km liczone w 2 strony :shock: :shock: w razie co to nie był żaden gabaryt po załadunku wszystkie szerokości wysokości normatywne.
Skoro niskopodwoziowy to jakie to wymiary, skoro piszesz, że wymiary są w normie ?
Wysokość - 2,75m
Szerokość -2,34m
Długość - 4,15m
Waga - 18t


Post Wysłano: 26 lut 2023, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 964
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Marek, podaj nazwę tego Waszego kołchozu. Jesteś z Wlkp, rozmiary firmy podawałeś to strzelam, że jesteś od Kucery, albo od innego dziad transa/spedycji. Od kucery jak wystawiają ładunki to tylko za koszta ich aut, często poniżej wyjścia na zero.

P.S: To nawet ja, plandekarz wiem, że na Szczecin się dolicza +150km po stawce ładownej bo stamtąd nie ma z czym wracać.

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 26 lut 2023, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Marek, podaj nazwę tego Waszego kołchozu. Jesteś z Wlkp, rozmiary firmy podawałeś to strzelam, że jesteś od Kucery, albo od innego dziad transa/spedycji. Od kucery jak wystawiają ładunki to tylko za koszta ich aut, często poniżej wyjścia na zero.

P.S: To nawet ja, plandekarz wiem, że na Szczecin się dolicza +150km po stawce ładownej bo stamtąd nie ma z czym wracać.
Jakbyś dokładnie czytał, to wiedział byś że z wracaliśmy z wózkiem ze Szczecina.
Nie wiem kto to jest Kucery.

Nie wiem czy to takie trudne zrobić LTL na niskopodwoziu że wszyscy twierdzicie że kasa zła.


Post Wysłano: 26 lut 2023, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Osiemnastotonowy wózek na naczepie do transportu uszkodzonych ciężarowek, do tego doładuneczek. Konkurencja dała cenę z kosmosu, oni pojechali za półdarmo, ale na powrocie pewnie air force one wieźli.
Czego nie rozumiecie?

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3362 z 3495 [ Posty: 69884 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13360 3361 3362 3363 33643495 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Długi, Kermiter i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: