Strona 3406 z 3493 [ Posty: 69858 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13404 3405 3406 3407 34083493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 lip 2023, 23:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1922
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Ewidentne za niskie ciśnienie 8)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 08 lip 2023, 7:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
POTĘŻNE APOLLO nie dla cystern.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeśli to na podnoszonej, to każda się tak wyrywa, a Conti to już jakiś dramat.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 lip 2023, 8:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
POTĘŻNE APOLLO nie dla cystern.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mi się tak pomału robi ale założyłem na pierwszą oś opony przednie z roku 2016 w dodatku po nacince.
Z tanich opon zjeździłem do zera Dębice DRT, Save Cargo 4 i 5 oraz Treadmaxa LHT. W żadnej nic się nie działo do końca wiec to jest moim zdaniem minimum poniżej czego niema sensu schodzić…


Post Wysłano: 08 lip 2023, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2675
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Mi z nowej Apollo napędowej wyrwało 5 kostek bieżnika, ruszałem do przodu z kamieni i nawet nie było poślizgu co poprostu start przy użyciu większego momentu :?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 08 lip 2023, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1611
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
POTĘŻNE APOLLO nie dla cystern.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeśli to na podnoszonej, to każda się tak wyrywa, a Conti to już jakiś dramat.
Też pomyślałem o podnoszonej bo na pierwszej fotce mały siłownik widać - oś podnosi się zbyt nisko i przyciera na nierównościach - koło stoi i nagle jeb przy 80km/h ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 08 lip 2023, 11:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Taka teoria też jest możliwa, jednak myśle że bardziej to się dzieje od skrętów.
W drugiej naczepie co kolega powozi są założone również stare przody i też tak się szarpią nawet bez nacięcia, tam podnoszenia niema. Niewiem dlaczego ale przody maja chyba inną gumę i się wyszarpują, najlepiej byłoby zakładać je na środek ale wtedy to one wystrzelą ze starości prędzej niż się zedrą :x


Post Wysłano: 08 lip 2023, 11:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3170
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Rypie tak na każdej osi. Do „połowy” bieżnika luzik a później takie jajca się robią. Jak, jeśli można tak napisać, zaczął się „szał” na nie to były spoko. Teraz to jakiś żart. Nie wiem czy zmienili technologie czy więcej kruszonej cegły idzie xD

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 08 lip 2023, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1850
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Na Szmicie mam Conti, zrobiły od nowego 100 tysięcy i trzymają się bardzo ładnie. Fakt, że 90% to autostrady i ładunki do 15 ton. I tylna ośka wygląda nieźle...
Obrazek

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 lip 2023, 12:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Niewiem jaka jest cena tego Apollo13 bo jeśli poniżej 1500 kupuje się jakaś Save i to jeździ bez problemów do końca to aż się dziwie ludziom że im się chce testować jakieś wynalazki w podobnych pieniądzach…


Post Wysłano: 08 lip 2023, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1850
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Sava na łódce szła jak masełko. 100 tysięcy i po oponie. Dużo lepiej Matador się spisywał.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 08 lip 2023, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2818
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Rypie tak na każdej osi. Do „połowy” bieżnika luzik a później takie jajca się robią. Jak, jeśli można tak napisać, zaczął się „szał” na nie to były spoko. Teraz to jakiś żart. Nie wiem czy zmienili technologie czy więcej kruszonej cegły idzie xD
U nas jest to samo. Na poczatek 20tys km nawet spoko a potem mozesz palcami dziury robic jak w plastelinie. Kamienie zamiast z pomiedzy bierznika to wyciagasz z bieznika

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 08 lip 2023, 13:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Sava na łódce szła jak masełko. 100 tysięcy i po oponie. Dużo lepiej Matador się spisywał.
Ja dawno temu, kiedy jeszcze kupowałem Savy, to mało która zjeżdżona do Twi, na ogół dziura po kamieniu je eliminowała. One wtedy miały jedno z opasań ze szmat czy plastiku, I serio trudno było to dojeździć do końca.
Conti miałem na dwóch nowych naczepach. Od połowy bieżnika strasznie się wyrywały, a na podnoszonej to nie do wiary, tak poniżej 40% to już nie było widać rzeźby tylko dziura na dziurze.

Tradycyjnie Dunlop wychodzi ma patelni najlepiej.
Choć teraz założyłem Giti 4szt, zobaczymy co pokażą.

Davo, najlepsi są ci, którzy namierzą jakieś białoruskie czy chińskie nołnejmy za pół piniendzy, I dopytują się nawet tutaj, czy aby nie są to najlepsze opony na świecie :D.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 lip 2023, 14:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

W Autosie naczepówka Dunlopa teraz 1630 netto. Także tego.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 lip 2023, 14:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3170
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

:mrgreen: Giti to już ze 4 wystrzały robiłem na drodze. Kurła kładli GY albo BrYdża i był spokój. Nie mówię już o Michale jak beczki przychodziły z fabryki. To się znalazł jakiś dobrodziej zE serwisu opon i ma gadane… i zakładają wynalazki w piz**.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 08 lip 2023, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

W Opolszajsie Sava5 za 1490, Dunlop 1590 wiec może warto stówę dopłacić. Sava Cargo C3 miała 4 opasania później Cargo 4 szły na pięciu, teraz Cargo5 idzie jako HL mam takie 4 założone i nic się z nimi nie dzieje choć lecą dość szybko…
Jak jeździłem na patelni to wszystko się rozlatywało ale jedna była na Michale chyba XZY3 i to robiło wszystko nawet zawracanie na tłuczniu znosiło


Post Wysłano: 08 lip 2023, 15:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
:mrgreen: Giti to już ze 4 wystrzały robiłem na drodze. Kurła kładli GY albo BrYdża i był spokój. Nie mówię już o Michale jak beczki przychodziły z fabryki. To się znalazł jakiś dobrodziej zE serwisu opon i ma gadane… i zakładają wynalazki w piz**.
No to żeś pan pocieszył. W moim grajdołku nikt nawet zapasu nie wozi...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 lip 2023, 17:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
:mrgreen: Giti to już ze 4 wystrzały robiłem na drodze. Kurła kładli GY albo BrYdża i był spokój. Nie mówię już o Michale jak beczki przychodziły z fabryki. To się znalazł jakiś dobrodziej zE serwisu opon i ma gadane… i zakładają wynalazki w piz**.
No to żeś pan pocieszył. W moim grajdołku nikt nawet zapasu nie wozi...
Giti testowaliśmy kierowniku i powiem ci że nie pojeździsz na nich za długo niestety, my już je odpuściliśmy. Teraz testuje matadory i firestony. Najdłużej na wywrotce chodziły mi bridgestone duravis które były od nowości na naczepie.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 08 lip 2023, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja na drodze oprócz nalewajki miałem wystrzał: KormoranaT x2, Dunlop SP344, Conti HDR2+, Bridgestone R168 , Treadmax LHT to tak na szybko coś mi świta jeszcze Goodyear Marathon LHT ale nie jestem pewien, także jakiś przekrój jest. Nigdy mi nie strzelił Michał, Aeolus jakieś Boto czy Sava.
Druga sprawa że cześć opon była po zakupie wiec niewiadomo co wcześniej…
Z nowo założonych to Dunlop i Kormoran powiedziały boooom :?


Post Wysłano: 08 lip 2023, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Za kilkanaście lat mojej kariery, za blisko dwie banie kilometrów, przejechane w znacznej części po lokalnych wojewódzkich i krajówkach na robocie która wręcz wybitnie zabija opony (ruch lokalny, budowy, kopalnie, zawrotki na kamieniach, krawężnikach itp), nie ukrywam że w czasach młodości, głupoty i braku Itd, kilka razy niechcący zamykałem wagę 60t, a ładunki rzędu 35t plus były codziennością (no sory, tak poprostu kiedyś było :wink:), złapałem 2 wystrzały.
Jeden to naczepa po zakupie, po pół roku jedna odeszła z hukiem, drugi to Dunlop sp344 z 5 lat temu na obwodnicy Lublina w +34 stopnie, wtedy jeszcze woziliśmy zapasy.
Oczywiście przez lata było kilkanaście kapci, dziur, śrub, 6 x nowych Pirelli z nowej Zasław wymagało nagłej wymiany. Jednak wystrzały, lub sytuację wymagające zmiany koła na drodze to serio, tylko dwa.

Z moich obserwacji, opony nie walą same (poza Pirelli). Zawsze wcześniej jest uszkodzenie mechaniczne. Śruba w kole, kamień czy cokolwiek innego, nie zauważony ubytek powietrza, +30, 100 kilometrów dalej jest huk.
Przy czym nie szukał bym tu winy kierowcy. Czasem jest tak, że jedno koło przejedzie, postawi kamień ostrym końcem do góry, następna oś to najedzie, 100km dalej bum.
Jeśli już to wina kierowcy to nie dopilnowanie, nie zauważenie ubytku powietrza. To z kolei, to wina stanu technicznego. Jeśli układ pneumatyczny jest szczelny, to łazisz obok naczepy, I słysząc powietrze wiesz że to opona. Jeśli I tak zewsząd wieje, nie masz możliwości wychwycić kapcia.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 lip 2023, 20:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Ja 18 lat za kierownicą i też zero wystrzałów. Fakt faktem większość tego czasu głównie firanki i chłodnie i lekkie ładunki w większości przypadków. W patelnie dopiero od niecałych czterech lat się bawię i kapcie na drodze się zdarzały, ale wystrzałów do tej pory zero. Co do wywrotek temat opon to temat rzeka. Nie będę pisał ile wytrzymują opony na ostatniej osi naczepy przy załadunku wahadła kolejowego na dystansie 7,5 km w kółku, z tego prawie pół drogi po kamieniołomie i "kocich łbach" jednocześnie przewożąc od 350 ton wzwyż dziennie. :mrgreen:

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3406 z 3493 [ Posty: 69858 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13404 3405 3406 3407 34083493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: