Strona 3407 z 3493 [ Posty: 69858 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13405 3406 3407 3408 34093493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lip 2023, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1850
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jeżdżenie po krawężnikach może uszkodzić oponę. Dostanie "bąbla" od wewnętrznej strony i nie przyuważysz i potem ci huknie. Mi tak załatwili oponę przy chłodni, jak poszedłem na urlop, a z moją naczepą jeździł jakiś wynajęty ciągnik. Po urlopie jakoś przypadkowo nachyliłem się, patrzę na przedniej osi guz wielkości pięści. Jak się przyjrzałem ewidentnie było widać, że gdzieś wjeżdżał czy wyjeżdżał i przytarł o coś w miarę wysokiego bokiem opony od wewnętrznej strony. Pewnie gdybym pojechał, to daleko bym nie ujechał, ale obyło się dolecieć na wulkanizację bez strat.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 09 lip 2023, 10:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 963
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Ja miałem dwa wystrzaly w życiu przez tylko 9 lat jazdy. Jeden jak było 20 ton masła załadowane i w sumie nie poczułem zbytnio, tylko zauważyłem w lusterku że obrysowki nie świeca... Zjechałem na mopa i niespodzianka. Oczywiście zapasów nie woziliśmy to zanim ktoś się zjawił to dostawa do Dino spóźniona o 7h... Oj był dym. :mrgreen:
Drugi miałem w UK przy 24t papieru załadowanego, ale tak yebla że czułem i słyszałem. Michelin to był, ale jaki to nie mam pojęcia. 4h się z tym brandzlowalem, zapasy z Kronki nie chciały zejść z lin podwieszanych i jakimś cudem udało się ściągnąć zapas z ciągnika prowadzącego. I tak zrobiłem jeszcze kółko do IRL i powrót do Polski z koparkami z UK. :mrgreen: Fuks był, cala trasa otwarty dach ( sądzę że wysokość była grubo ponad 4.3), na środkowej osi wąskie koło od ciagnika i cała trasa za dnia bez kontroli. :D

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 09 lip 2023, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Niewiem ile przejechałem od 2000 roku napewno ponad dwie banie i tych wystrzałów było sporo. Większość na oponie nieznanego pochodzenia ale dwa na oponie które założyłem nowe…
Napewno jest sporo racji w tym co kieras pisze, eskalacja uszkodzenia nawet niewidzialnego i boooom.
Conti HDR mi wystrzelił kołkowany z pręgą na boku wiec to można uznać za następstwo… SP344 co mi wybuchł na przodzie mógł być uszkodzony pod warstwą bieżnika, po analizie w jednym miejscu druty miały ślady rdzy wiec kto wie może coś podgniło i puściło…opona dupła po miesięcznym urlopie dwie godzinki pod Ankę i boom.
Jeszcze mi się przypomniało jedno, miałem od nowości R249 na przodzie w 55ce, raz zaczęło mi schodzić powietrze na trasie, dobijałem co godzine i dojechałem do mety, nic nie było wbite wulkanizator mi to rozfrezował i….pod bieżnikiem były zapadnięte druty :shock: coś było wbite i dochodziła woda z solą. Gość odrazu powiedział niema mowy o naprawie na przód wiec poszła w kosz…Gdyby to było szczelne pewnie bym jeździł dalej do wielkiego boom…
Zawsze prawie na każdej pauzie chodzę i oglądam wszystko dokładnie , ale pewnych rzeczy się nie zobaczy…


Post Wysłano: 09 lip 2023, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1613
GG: 1
Samochód: osobowy

Chyba sukces, zdałem egzamin na doradcę ADR :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 10 lip 2023, 6:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3293
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Chyba sukces, zdałem egzamin na doradcę ADR :wink:
Czy jeżeli na naczepie mamy załadowane poduszki powietrzne, to czy trzeba na bazie wypiąć naczepę i postawić w najdalszy kąt żeby (gdyby wybuchła) nie uszkodziła innych aut? :)


Post Wysłano: 10 lip 2023, 8:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1613
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Cytuj:
Chyba sukces, zdałem egzamin na doradcę ADR :wink:
Czy jeżeli na naczepie mamy załadowane poduszki powietrzne, to czy trzeba na bazie wypiąć naczepę i postawić w najdalszy kąt żeby (gdyby wybuchła) nie uszkodziła innych aut? :)
To zależy. Jaki mają nr UN? :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 10 lip 2023, 10:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2818
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Chyba sukces, zdałem egzamin na doradcę ADR :wink:
Czy jeżeli na naczepie mamy załadowane poduszki powietrzne, to czy trzeba na bazie wypiąć naczepę i postawić w najdalszy kąt żeby (gdyby wybuchła) nie uszkodziła innych aut? :)
Oczywiscie a do transportu nalezy zatrudnic konwojenta oraz ubrać specjalny stroj zgodnie z zasadami adr

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 lip 2023, 14:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Odnośnie zakazu wyprzedzania:
https://youtu.be/YebfeH6b-xk

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 11 lip 2023, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2019, 21:30
Posty: 32

Z tych poduszek jakby długo stały to powietrze spuścicie i jest gitara. Niech sobie przy rozładunku naprawiają


Post Wysłano: 11 lip 2023, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie zasprzęgliłeś. O towar na naczepie chodzi. Airbag. Tam masz ladunek pirotechniczny.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 11 lip 2023, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1850
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Rossi, ty latasz na te Francję regularnie, widzę że jest jakiś zakaz w piątek... Pilnują tego? Jakbym jechał pod osłoną nocy z czwartku na piątek? Kurde trochę mi to komplikuje plany, bo mam załadunek w czwartek o 15 za Lyonem i nie wiem jak tam mi pójdzie i czy zdążę uciec...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 11 lip 2023, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2818
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

My regularnie jezdzimy po francji w zakazy badz niedziele zarówno cysternami jak i izotermami i jeszcze nikogo nie zatrzymali

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 11 lip 2023, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1850
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dzięki wielkie za info, też chyba nie będę miał wyjścia. :/

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 11 lip 2023, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Święto w piątek mają we Francji.
Teraz jechałem od Miluzy do Lyonu z soboty na niedzielę w nocy, bo w kabinie za goraco siedzieć weekend, a pod Lyonem mam mieszkanie do dyspozycji i się udało, wczesniej tez mi się zdarzało jechać. Z resztą tam chyba tylko 96€ za to jest.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 11 lip 2023, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1850
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Zobaczymy, jutro jeszcze będę z nimi gadał, może znajdą mi coś innego. Jak nie, to trudno będziemy ryzykować. :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 11 lip 2023, 21:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 189
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Sukces czy porażka ? 😄 dziś w końcu mogłem poczuć nowy przepis na A2.
Moje wnioski takie - chyba jednak się kierowcy prosili o ten zakaz sami. Jedziesz za typem w porywach 82, nagle robi się pusto z tyłu wiec ryzyk i na lewy aż tu nagle sobie delikwent przypomina ze może jechać szybciej.
Za poznaniem przyjąłem taktykę ze zaczaję się i będę z górek puszczać żeby szybciej wyprzedzić - i co ? Buja się pacan 83 - 85, a w trakcie wyprzedzania z góreczki cyk na ponad 90 gdzie jestem na wysokości kabiny.
I miałem też asa co go wypuściłem z rozbiegowego to również nie odpuścił a kita ile wlezie.
Serio coraz częściej uważam ze jednak kierowcy to debile (oczywiście nie wszyscy żeby nie było)


Post Wysłano: 11 lip 2023, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Ale to dopiero teraz to zauważyłeś?
Przecież tak jest od zawsze.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 11 lip 2023, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2450
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.


Post Wysłano: 11 lip 2023, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Żeglujący tempomat tu nie ma nic do rzeczy. Tu pojawia sie lenistwo i robienie na siłę na złość.

Kamil, nie usłyszałeś ulubionego tekstu? "Nie masz czym to nie wyprzedzaj" albo "Zaraz Ci doj*bio"? :)


Post Wysłano: 11 lip 2023, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.
Trochę tak, trochę nie. Czy ciężko jest popatrzeć na to co się dzieje w koło i zdezaktywować na chwilę tempomat? Ja jak wiem że mi w Volvo wolne koło zapnie się z górki a ktoś mnie wyprzedza/ przymierza się wyprzedzić to po prostu to wolne koło dezaktywuje a jak trzeba to zwalnia.
Tak z innej beczki. Patologia urzędniczo drogowa w naszym pięknym kraju. Mamy miasteczko w naszym powiecie w obrzeżach którego są dwa duże kamieniołomy zaopatrujące okolice w kruszywo. I na głównej ulicy ww miejscowości rozpoczęli w maju roboty drogowe które zgodnie z planem mają trwać 17 miesięcy. Było wahadło które strasznie przeszkadzało wykonawcy więc miasto zamknęło drogę powiatową i wyznaczyło ponad 20 km objazdu do kopalni. Przykładowo zamiast 16-18 km do miasta powiatowego teraz jest blisko 40 km...

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3407 z 3493 [ Posty: 69858 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13405 3406 3407 3408 34093493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: