Strona 3408 z 3493 [ Posty: 69858 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13406 3407 3408 3409 34103493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lip 2023, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 189
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Cytuj:
Ale to dopiero teraz to zauważyłeś?
Przecież tak jest od zawsze.
Zgadzam się - było, ale nigdy mnie to nie ruszało na tyle mocno bo nie było zagrożenia w postaci mandatu. Ot - bałwan przyspieszył to trudno. A teraz jednak jak się wylicza ze cyk, myk wezmę typa raz dwa to takie akcje wkurzają.
Cytuj:
Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.
Tak i nie, bo jak ktoś chce to na chwile może podjechać nie używając tempomatu - wystarczą dobre chęci i obserwowanie drogi a nie telefonu.
Cytuj:
Kamil, nie usłyszałeś ulubionego tekstu? "Nie masz czym to nie wyprzedzaj" albo "Zaraz Ci doj*bio"? :)
No wracam i trzeba maszynę coś „podciągnąć” co by te 92-93 szła żebym „miał czym wyprzedzać”, bo widzę że 90 to za mało na dzisiejsze czasy 🤣


Post Wysłano: 11 lip 2023, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5977

Też mnie kiedyś baran zablokował, przyspieszając w trakcie wyprzedzania i jeszcze łapami machał. W zeszłym tygodniu jechałem za dzwonem, który się ciągnął 75. Na zjazdówce go przerobiłem, zatrąbiłem lekko jak go mijałem, w lusterku tylko widziałem jak nerwowo szarpał gruszkę od CB. Aż poczułem żal, ze w próżnie gadał, bo ciekaw jestem jaka logika stała za jazdą z taką prędkością. Chociaż w sumie to może lepsze niż ci prawilniacy jeżdżący teraz nie 90, a 80.
Jeszcze miesiąc temu można było spokojnie w peletonie jechać 85, a dzisiaj zrobiłem ze 200 km za baranami cykającymi 79-83. Ani szybko, ani równo. Trzeba sobie innego zajęcia poszukać, bo będzie druga część dnia świra.


Post Wysłano: 11 lip 2023, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2450
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.
Trochę tak, trochę nie. Czy ciężko jest popatrzeć na to co się dzieje w koło i zdezaktywować na chwilę tempomat? Ja jak wiem że mi w Volvo wolne koło zapnie się z górki a ktoś mnie wyprzedza/ przymierza się wyprzedzić to po prostu to wolne koło dezaktywuje a jak trzeba to zwalnia.
Żeglujący tempomat to nie tylko "wolne koło z górki". Jego idea polega na tym, że na płaskim odcinku przyspiesza, po czym wrzuca eco roll, zwalnia i znowu delikatnie przyspiesza. Wielu kolegom po fachu nie chce się często przejść kilkudziesięciu metrów do toalety na "jedynkę", więc to urocze, że spodziewacie się, że będą obserwować otoczenie i wyłączać tempomaty czy inne systemy wspomagające. Mają to literalnie tam gdzie słońce nie dociera.


Post Wysłano: 11 lip 2023, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2675
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

U dziadów jeździcie to i dziadowskie problemy macie, ekstraklasa cały tydzień poleruje baki i napisy na oponach, polowa bazy Lenarta i wichota uziemiona, jakby w ten weekend mieli dziewictwo stracić :D a jeszcze najlepsze że Orlen jest sponsorem-partnerem zlotu :lol: cały rok dymają kierowców by w lipcu wskoczyć na zlot ciężarówek

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 11 lip 2023, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Też mnie kiedyś baran zablokował, przyspieszając w trakcie wyprzedzania i jeszcze łapami machał. W zeszłym tygodniu jechałem za dzwonem, który się ciągnął 75. Na zjazdówce go przerobiłem, zatrąbiłem lekko jak go mijałem, w lusterku tylko widziałem jak nerwowo szarpał gruszkę od CB. Aż poczułem żal, ze w próżnie gadał, bo ciekaw jestem jaka logika stała za jazdą z taką prędkością. Chociaż w sumie to może lepsze niż ci prawilniacy jeżdżący teraz nie 90, a 80.
Jeszcze miesiąc temu można było spokojnie w peletonie jechać 85, a dzisiaj zrobiłem ze 200 km za baranami cykającymi 79-83. Ani szybko, ani równo. Trzeba sobie innego zajęcia poszukać, bo będzie druga część dnia świra.
Co prawda ja niewiele się przemieszczam S- kami i autostradami ale też zauważyłem że jakby więcej aut teraz jeździ 80 km/h. I te spojrzenia jak nie wytrzymasz w końcu i wyprzedzisz :lol:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 12 lip 2023, 1:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 832
GG: 0

Trochę odkop tematu, myślę że już emocje opadły...

Ale miał ktoś przykrą syt z wypadkiem za granicą z winy własnej/kierowcy etc. np. takie najechanie na tył przyśnięcie/rów tym podobne...
Jak to wygląda później od sprawy finansowej właściciela firmy?? Za co dokładnie trzeba pokryć koszty jak ewentualnie ubezpieczyć się od tego by zminimalizować straty z tym związane?? :roll: ktoś coś ciekawego podpowie na ten temat?

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 12 lip 2023, 5:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 189
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Mihu, używacie tego w volvo ? Czy faktycznie jest tak że są z tego oszczędności na paliwie ?
Bo ja po testach Renault T tc mam odczucie że to pic na wodę.


Post Wysłano: 12 lip 2023, 7:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Idea predykcyjnego tempomatu jest napewno inna niż nam zafundowali nasi rządzący… W tych warunkach teraz to niech szlag trafi takie rzeczy jak właśnie szybkie mosty, overdrajwy itd. To wszystko działa teraz na niekorzyść zachowania na drodze gdyż właściwie nieda się z tego normalnie korzystać.
Producenci dążą do coraz lepszych technik zarządzania paliwem przez ciężarówki w postaci topograficznych tempomatów, żeglowania, niskich przełożeń czy nadbiegów, co wymaga większych prędkości i niższych obrotów, ale nasi wiedzą lepiej i postanowili utworzyć przepisy by ciężarówki się doganiały w peletony i szarpały jeden za drugim podnosząc spalanie.
To jest myślenie Eco :lol: oni myślą lub są na etapie Stara 200 co jechał jeden za drugim i mu to nie robiło różnicy bo i tak go nie wyprzedził nigdy…


Post Wysłano: 12 lip 2023, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1611
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.

Tak z innej beczki. Patologia urzędniczo drogowa w naszym pięknym kraju. Mamy miasteczko w naszym powiecie w obrzeżach którego są dwa duże kamieniołomy zaopatrujące okolice w kruszywo. I na głównej ulicy ww miejscowości rozpoczęli w maju roboty drogowe które zgodnie z planem mają trwać 17 miesięcy. Było wahadło które strasznie przeszkadzało wykonawcy więc miasto zamknęło drogę powiatową i wyznaczyło ponad 20 km objazdu do kopalni. Przykładowo zamiast 16-18 km do miasta powiatowego teraz jest blisko 40 km...
I widzisz ile roboty masz więcej ? Dwa razy tyle km zrobisz - dwa razy tyle zarobisz :)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 12 lip 2023, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.

Tak z innej beczki. Patologia urzędniczo drogowa w naszym pięknym kraju. Mamy miasteczko w naszym powiecie w obrzeżach którego są dwa duże kamieniołomy zaopatrujące okolice w kruszywo. I na głównej ulicy ww miejscowości rozpoczęli w maju roboty drogowe które zgodnie z planem mają trwać 17 miesięcy. Było wahadło które strasznie przeszkadzało wykonawcy więc miasto zamknęło drogę powiatową i wyznaczyło ponad 20 km objazdu do kopalni. Przykładowo zamiast 16-18 km do miasta powiatowego teraz jest blisko 40 km...
I widzisz ile roboty masz więcej ? Dwa razy tyle km zrobisz - dwa razy tyle zarobisz :)
Problemu tak na prawdę to ja nie mam. Klienci albo dopłacają albo dostają kruszywo gorszej jakości z innej kopalni do której jest dojazd. Najgorzej mają te dwie kopalnie bo oni najbardziej po dupie dostaną. No i nasz kierowca bo trzymał auto pod domem, koło kopalni a teraz będzie musiał dojeżdżać do nas na plac do roboty.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 13 lip 2023, 18:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Całe konwoje ciągników już jadą na Opole…maja ludzie zdrowie już dziś tam jechać :mrgreen:


Post Wysłano: 13 lip 2023, 18:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1922
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Będą jacyś nadzwyczajni goście czy jak co roku te same stare magnumki i Kościerzyna?

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 13 lip 2023, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1072
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Popławski Transport, a to już konkretnie zrobione auta.


Post Wysłano: 13 lip 2023, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 963
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Mieliśmy jechać w tym roku, ale chyba jednak 32 stopnie skutecznie odstraszają na takie wypady. :?

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 13 lip 2023, 20:57
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1922
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Samochody Bartka to wg mnie za wysokie progi jak na Master troka

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 13 lip 2023, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Nawet kolega Ociu chyba na MT jechał bo go dzisiaj na A4 mijałem. W stronę Opola jechał :mrgreen:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 13 lip 2023, 21:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3583
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Muszę rozczarować, ale nie.
Jutro 8 załadunek, o 10 piję kawkę z żoną w domu i nigdzie się nie wybieram.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 13 lip 2023, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4071
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Rossi, ty latasz na te Francję regularnie, widzę że jest jakiś zakaz w piątek... Pilnują tego? Jakbym jechał pod osłoną nocy z czwartku na piątek? Kurde trochę mi to komplikuje plany, bo mam załadunek w czwartek o 15 za Lyonem i nie wiem jak tam mi pójdzie i czy zdążę uciec...
To już było dawno jak jeździłem ale raczej wiele się nie zmieniło i ja jechałem jak był potrzeba.
Nawet w dzień. Lepiej szło bo puste drogi 8)

Cytuj:
Tutaj sprawę komplikują dodatkowo wszystkie nowoczesne tempomaty z funkcją żeglowania, itp.
Tu się zgadzam, a najlepsze, że jak tak jeździłem jak jeszcze ich nie było :lol:
Jedyne rozwiązanie dla zdrowia psychiki to odległościówka i niech jedzie samo...

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 13 lip 2023, 23:46
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4174
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ludzie po prostu są zje**ni. Przykład z wczoraj. Chłop (chyba od Mielczarka z Zduńskiej Woli), jechał za mną. S8 zjazd na Rzgów, odbił. Spoko. Jakie było zdziwienie moje, kiedy nagle zobaczyłem typa z prawej strony na pasie rozbiegowym równo z moją szybą. Lewy pas zajęty osobowymi wiec jechałem swoje, typ skończył hamując dęba do 9 klejąc się na pasie awaryjnym. Oczywiście jeden wielki ryk na radiu. przecież gdyby ten typ zagadał na CB, odpuściłbym i by poszedł. No ale lepiej próbować opędzlować prawym pasem, jadąc 1.5km/h szybciej, i wymuszać na mnie bym mu uciekał na lewy pas lub hamował awaryjnie. No chłop PIER DO LNIE TY.

No i hit. Nagle teraz te typy co się srały, że ŁONI 9zł jadoo bo nie zdonżo, nagle grzecznie jadą i dojezdżają? Fabryki nie stanęły, łańcuchy dostaw nie zerwane, wielomilionowe kary jednak nie przyszły… może nocą ma to sens ale za dnia, wiele razy widziałem typów lecących 9zł, po czym na parkingu z różnica paru minut zjeżdżaliśmy się.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 14 lip 2023, 0:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:42
Posty: 290
GG: 1843593
Samochód: MAN
Lokalizacja: EWI

To za przeproszeniem Panie kolego Bauer to ile Ty karawanisz, że Cię czarna flota rozbiegówkami wyprzedzać chce? Toć oni prawie jak girteka szybcy są :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3408 z 3493 [ Posty: 69858 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13406 3407 3408 3409 34103493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: