Strona 3423 z 3493 [ Posty: 69848 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13421 3422 3423 3424 34253493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 sie 2023, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Na początku Volvo zaskakiwało nową platformą w której przewidziano jedynie silnik 2.0 o różnych mocach…dawniej było R5 a nawet V8, no ale dzisiaj to już się niema co dziwić skoro nawet nowe C63 AMG ma 2.0 R4 pod maską…co z tego że jest moc klienci oczekują czegoś więcej, a ile to wytrzyma to inna bajka. Tak samo nowa piątka G60 to jest jakaś profanacja co to auto oferuje i jakie ma silniki….no niestety świat się kończy …


Post Wysłano: 22 sie 2023, 23:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 544
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Twoja Scania na SK z HDSem była dziś na robocie w Wodzisławiu Śląskim? :P
Nie ;)
Cytuj:
Kupował ktoś ostatnio osobówkę? Ja chciałem ale... ceny kosmos. Za stare 13-14 letnie ulepy w benzynie po 35 tysięcy wołają. Diesle trochę taniej a w sumie to nawet znacznie. Czy to coś spadnie czy jakie przewidywania?
Brać diesla i się nie [wycenzurowano] z benzynami. Szukałem w zeszłym roku (segment C-D) i nic sensownego nie znalazłem. A jak sobie jeszcze dorzucisz, żeby miało turbo i najlepiej było do gazu, to zostaje Opel, albo Volvo.
Cytuj:
A ja właśnie się zastanawiam czy swoje nie eksportować do polski na sprzedaż bo ceny o wiele bardziej atrakcyjne ;)
Z S o ile nie złapało rdzy to dobra opcja, zazwyczaj przyzwoicie wyposażone i pewna historia. Nie są to może cukiereczki z CH albo DE, że mają tylko 180k przebiegu i full opcję, no ale cóż.
A ciężarówki to już w ogóle fajne, chodzi za mną jakieś FH16 :D
Cytuj:
https://allegro.pl/oferta/w5w-cree-led- ... 6917380164 Cztery lata i ani jedna nie padła.
Dzięki, zamówię. A T4W coś takiego, żeby świeciło w każdą stronę? Jakieś doświadczenia z tymi żarówkami?
https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-t ... 2003979165
Dokładnie szukam do gazu czegoś ale chyba dam sobie spokój. W grę wchodziły Toyota Avensis 1.8, Mondeo 2.0 ewentualnie renault z 2.0 turbo. No dramat te ceny. W przeliczeniu licząc założenie gazu to na dieslu będę z półtora roku za darmo jeździł


Post Wysłano: 23 sie 2023, 3:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
A największą żenadą w Volvo to właśnie silniki - żeby nawet w XC90 nie było czegoś co ma więcej jak 4 cylindry ? Masakra... Zamiast dodatkowych cylindrów głośniki pod podwoziem montują .... Motoryzacja jaką ja pamiętam to chyba tylko właśnie w pamięci pozostanie i zamiast czegoś nowego trzeba coś z e5 kupić FAJNEGO i szanować by na długo starczyło.
Ja też bym wolał jakieś 3.0 V6, ale jest jak jest.
Nie przesadzał bym tu z brakiem trwałości. Te silniki jeżdżą, mają po 200kkm, I nadal jeżdżą. Sądzę że dłużej pojeździ ta benzynka, niż diesel. Ale czas pokaże. Na naszą jazdę, to za 5 lat to auto będzie miało ze 40kkm.

Też myślałem nad używką, ale z jeżdżenia po chamach handlarzykach z miernikiem poprostu wyrosłem. Pewna używka z Volvo Selekt kosztuje teraz 10kzł mniej niż w 2018 klient płacił za nową.
A za tyle kasy, to serio mam ochotę poprostu jeździć. Nie prowadzać po mechanikach, praczkach itp. Przyprowadzić, zalać do pełna, I jeździć bez myślenia "a mogłem jeszcze tą rolkę zmienić", ładowanie coś ginie, ta rura od turbo to wyglądała na sparciałą, ciekawe czy ktoś tu robił sprzęgło?
Raz w życiu mam coś nowego, co poprostu cieszy oko i fajnie się tym jeździ. Tzn ja to i tak jeżdżę Partnerem, to dla żony wóz :wink:.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 sie 2023, 5:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5976

Cytuj:
Dokładnie szukam do gazu czegoś ale chyba dam sobie spokój. W grę wchodziły Toyota Avensis 1.8, Mondeo 2.0 ewentualnie renault z 2.0 turbo. No dramat te ceny. W przeliczeniu licząc założenie gazu to na dieslu będę z półtora roku za darmo jeździł
O lagunie zapomniałem. Z tego co wymieniłeś, to mnie najbardziej interesowało. Zwłaszcza niebieska, w pakiecie GT :) Tyle że ceny podchodziły w zeszłym roku pod 4 dychy, co było absurdem za Renault i to było z 15 tys. więcej niż za diesla (całkiem dobrego) z podobnego rocznika, z podobnym wyposażeniem itp.
Forda w 2.0 rodzice mieli i był to powód, żeby go nie kupować. Dynamiki to nie ma wcale, oni prócz lania oleju, nie robili tam chyba nic. Ale jak czytam na grupkach to nie jest to silnik wolny od wad i problemów. Kupiłem mondeo, tyle że w dieslu.
Na toyotę i benzynę to nawet nie patrzę, trzeba sandałki dobrze zapiąć, żeby nie pogubić, jak się zobaczy cenę za starego, zardzewiałego strupa.

Z tym kodowaniem w Volvo to jest tradycja. Nie znam dokładnie tematu, ale interesowałem się V60 i tam wszyscy coś kodowali i robili pielgrzymki do Radomia.

Cytuj:
Ja na miejscu twoich kierowców, już bym czekał pod biurem na rozmowę o podwyżce. :mrgreen:
Mentalność kierowcy :roll:


Post Wysłano: 23 sie 2023, 7:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Bardzo ładne auto Kierowniku, gratuluje :)
Z jakiego roku masz tego Partnera i w jakim silniku? Sam mam chrapke na takiego, tyle że żonie sie nie podoba :lol: Męczy o 5008 albo C4 Grand Picasso i sam już nie wiem co lepsze :mrgreen:
2.0 HDI podobno trochę lepsze od 1.6? Przynajmniej tak z internetów wywnioskowałem.


Post Wysłano: 23 sie 2023, 8:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Partner 2017 rok, 170kkm, salon polska, blaszka, 1,6 hdi chyba 100km.
Bez szału to auto, zawieszenie twarde, z przodu coś stuka mimo zmiany górnych mocowań amortyzatora, pewnie same amortyzatory (około 85% miały na diagnostyce) lub maglownica stuka...
Ile pali nie wiem, pokazuje w cyklu mieszanym 6,5l. Po Skach 140km/h, już z 7 do 8l chapie.
Drażnią te stuki, dźwięk drzwi jak by walnąć wrotami od stodoły, I nie możność wyłączenia zamykającej się przestrzeni bagażowej.
Drugi raz bym tego nie kupił.
Ot takie toczydło.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 sie 2023, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2009, 15:10
Posty: 544
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Dokładnie szukam do gazu czegoś ale chyba dam sobie spokój. W grę wchodziły Toyota Avensis 1.8, Mondeo 2.0 ewentualnie renault z 2.0 turbo. No dramat te ceny. W przeliczeniu licząc założenie gazu to na dieslu będę z półtora roku za darmo jeździł
O lagunie zapomniałem. Z tego co wymieniłeś, to mnie najbardziej interesowało. Zwłaszcza niebieska, w pakiecie GT :) Tyle że ceny podchodziły w zeszłym roku pod 4 dychy, co było absurdem za Renault i to było z 15 tys. więcej niż za diesla (całkiem dobrego) z podobnego rocznika, z podobnym wyposażeniem itp.
Forda w 2.0 rodzice mieli i był to powód, żeby go nie kupować. Dynamiki to nie ma wcale, oni prócz lania oleju, nie robili tam chyba nic. Ale jak czytam na grupkach to nie jest to silnik wolny od wad i problemów. Kupiłem mondeo, tyle że w dieslu.
Na toyotę i benzynę to nawet nie patrzę, trzeba sandałki dobrze zapiąć, żeby nie pogubić, jak się zobaczy cenę za starego, zardzewiałego strupa.


Też taką Lagunę jaką opisałeś oglądałem :). Mondeo masz racje, mam takie 2008 rok diesel i chciałem troche nowsze pod gaz no ale właśnie na grupach czytałem że te 145 koni ani nie jedzie ani jakieś super pod LPG nie jest ani nie bezawaryjne. I twój opis Toyoty też w punkt :). No niestety, trzeba będzie zrewidować swoje oczekiwania i szukać jednak jakiegoś diesla. Patrzyłem taką toyote to różnica diesel za ten sam rocznik to jest nawet 10.000 zł. + do tego jakaś instalacja LPG to daje nam razem jakieś 13.000 zł różnicy praktycznie na wejściu. To kupie za to ponad 2.000 litrów ropska.


Post Wysłano: 23 sie 2023, 16:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Kupując diesla zwróćcie uwagę na coraz większe zapędy we wprowadzaniu SCT w miastach no chyba że do żadnego większego miasta nie zamierzacie jedzić.
Ja mając diesla euro 5 powoli oglądam się za czymś innym być może w benzynie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 sie 2023, 19:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2140
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

A Iwonka właśnie ze skrzyni wyjechała nowym cztero osiowym Volvem :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 23 sie 2023, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

https://40ton.net/wycieczka-po-rzadko-s ... d-komisem/
Czy ten znajomy Filipa Michał to nie czasem forumowy Michu :roll: .

_________________
Kierowca z Biedronki , inni kierowcy patrzą na mnie z politowaniem :?


Post Wysłano: 23 sie 2023, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 963
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Piękne Volvo Kieras, mój gust. :mrgreen:

Sam jestem posiadaczem S80 II generacji z silnikiem 2.4 D5 z programem na 210KM przez poprzedniego właściciela i mimo, że zaraz minie rok jak mam to auto to nadal nie mogę się zadowolić dynamiką tego silnika. Miałem różne auta z różnymi silnikami i nie miałem w żadnym takiej frajdy z jazdy. :D I wiem, że kolejne auto też będzie Volvo. :)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 23 sie 2023, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5976

Cytuj:
https://40ton.net/wycieczka-po-rzadko-s ... d-komisem/
Czy ten znajomy Filipa Michał to nie czasem forumowy Michu :roll: .
Na 95% tak. Jak widać, nadal odreagowuje :D


Post Wysłano: 23 sie 2023, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2084
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

https://www.trucks.nl/scania-r124-420-m ... 7517670-vd
O to chyba chodzi.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 23 sie 2023, 22:36
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1922
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
A Iwonka właśnie ze skrzyni wyjechała nowym cztero osiowym Volvem :D
W pierwszej kolejności pomyślałem że wywrotkę kupiła ale zaraz była druga myśl… na uj ;)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 23 sie 2023, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2674
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Czytam teraz artykuł o kontroli w agmazie. Stwierdzono że kierowcy otrzymywali wypłatę z tytułu umowy zlecenie zgodnie z ilością godzin przepracowanych. Wychodziło że w skali miesiąca przepracowali KILKADZIESIAT godzin. Gdy chciano danych z kart kierowców celem weryfikacji okazało się że jedyne pliki jakie posiada Mazur są uszkodzone i nie ma nic :lol:
Czeski film w białych rękawiczkach :D



Iwonka tam coś się pompuje z goldhoferem i ma promować jakaś nowa naczepę

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 23 sie 2023, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2450
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Dokładnie tak. Chodzi o mnie i ten ciągnik :]


Post Wysłano: 23 sie 2023, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5924
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Piękne Volvo Kieras, mój gust. :mrgreen:

Sam jestem posiadaczem S80 II generacji z silnikiem 2.4 D5 z programem na 210KM przez poprzedniego właściciela i mimo, że zaraz minie rok jak mam to auto to nadal nie mogę się zadowolić dynamiką tego silnika. Miałem różne auta z różnymi silnikami i nie miałem w żadnym takiej frajdy z jazdy. :D I wiem, że kolejne auto też będzie Volvo. :)
Volvo to takie auta, że jak już Ci minął okres na BMW czy inne Audi, i np jak ja miałeś Volvo (osobowe) 7 lat, to już nawet nic innego nie szukasz.
W podobnych piniondzach było by Q5, czy coś tego typu. Wierzcie lub nie, nawet nie dzwoniłem za inną marką.
Osiągi motorowni, to dla mnie w sumie drugorzędna kwestia. Jakoś to jedzie, to wystarczy. W tym aucie i tak jakoś poprostu nie zabardzo zwraca się na to uwagę. Ma być, przyjemnie, cicho, komfortowo, ma być jak w Volvo.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 sie 2023, 23:13
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1922
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Z jednej strony dobrze że dałeś sobie spokój z taka forma zakupu ale z drugiej strony brakuje afer w transporcie ciężkim kalibru Mercedesa s63 amg czy Cadillaca Escalade ;)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 23 sie 2023, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Volvo to Volvo.
Obrazek
Ja tam pewnie żeby nie Volvo to bym nie żył. Dwa lata temu byłem sobie kupić ciężarówkę i jak wracałem, to mi z podporządkowanej dziadek wyjechał. Tak z 90-100 jechałem.

No w Megane RS pewnie by mi się nie udało.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 24 sie 2023, 7:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3170
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ale kupiłeś tego tira?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3423 z 3493 [ Posty: 69848 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13421 3422 3423 3424 34253493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: