Strona 3433 z 3493 [ Posty: 69844 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13431 3432 3433 3434 34353493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 paź 2023, 12:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2450
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Według producenta nadbieg w nowych rzędówkach serii SUPER ma włączać się tylko w szczególnych warunkach - płaska autostrada, pusty przejazd, niewielki spadek nachylenia terenu, itp. Czyli tam gdzie nie potrzeba jazdy na biegu bezpośrednim, ale ciągle brakuje do zapięcia eco rolla. Jakiekolwiek zwiększone obciążenie silnika powoduje powrót do przełożenia bezpośredniego, czyli 12. Same silniki też są do tego dostosowane, bo to właśnie w okolicy 900obr/min uzyskują początek pełnego moment obrotowego.
W V8 działa to nieco inaczej, bo moment obrotowy silnika i przebieg jego krzywej pozwala na dużo częstsze wykorzystanie OD, np. podczas jazdy z lekkim ładunkiem.


Post Wysłano: 19 paź 2023, 13:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

To by wiele wyjaśniało w V8 ma to większy sens… w Iveco z Traxonem bardzo mnie denerwuje że skrzynia stosunkowo niechętnie wrzuca ecorolla, czasem zbyt długo analizuje lub spadek jej nie pasuje, jak jeździłem I-schift to jednak tam praktycznie każde zamknięcie gazu wywalało na luzik i bardzo mi to odpowiadało😎

Co do niskich obrotów ponoć silniki są do tego przystosowane ale jest takie wrażenie że to jest zbyt duże mulenie…u mnie w traxonie potrafi zejść do 850 obrotów załadowany i wciąż nie redukuje przy lekkim gazie, a na pusto czasem dochodzi do 750 obrotów na ostatnich biegach. Mimo że silnik akurat ten ma max moment przy 1000, przykładowo 480 ma max przy 925 obrotów i też tak się zachowuje…. Taka trochę to jest abstrakcja jak dla mnie i to jest w zwykłym trybie nie Eco😂
Ciekawe jaki to ma wpływ na żywotność silnika…


Post Wysłano: 20 paź 2023, 2:19
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1921
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Nosz kurła. Od 6 lat jedna i ta sama trasa, setki saren które zawsze miały cię w doopie ale dziś jednej się odwidział taki układ
Obrazek

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 20 paź 2023, 5:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

może chociaż świeżynę przywiozłeś? czy poszła w las?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 paź 2023, 7:52

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5923
Samochód: Volvo FH

Jeden z moich byłych pracowników, który był tak przeraźliwie chytry, że cały dzień pracował o dwóch najtańszych bułkach i jednym najtańszym jogurcie pitnym, człowiek który jak zobaczył piwo (które ktoś przyniósł i postawił dla wszystkich) to przez pół bazy biegł z wyciągniętą ręką, i przechylał na max dwa razy, za to przez 3 lata jak tu pracował nigdy sam nie kupił i postawił czteropaka dla wszystkich.

Ten właśnie człowiek kiedy jego żona starym audi za 3500zł trafiła sarnę 2km od ich domu, i ta sarna stłukła lampę i zagięła maskę, to z tego wkur wie nia i chytrości, z chęci odwetu, oszczędności, wrócił się do lasu, zabrał tą sarnę do domu, spuścił krew, oskurował, i ją zjadł.

Przypadek autentyczny, wysyłał mi zdjęcia oskurowanej sarenki.
Potem przez pół roku opowiadał że mięso dobre, ale mało go jest. I że drożej wyszła naprawa audi niż to mięso warte.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 20 paź 2023, 8:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1610
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:


Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, jakie ciśnienie oleju jest przy takich obrotach? Chyba że jest jakieś podbicie na OD bo normalnie to przecież 3 bary mogło by nie być nawet a obciążenie na panewkach masakryczne…
Dlatego w nowych autach nie ma podglądu na ten parametr byś się nie stresował :) A E6 na tych wodnistych olejach ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 20 paź 2023, 8:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2450
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Tak jak mówisz Kolego. W tych nowych nie ma.

Obrazek


Post Wysłano: 20 paź 2023, 10:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jakoś u mnie na tych wodnistych olejach 0W20 samochody jeżdżą i silniki ciśnienie trzymają... ba, nawet nie trzeba nic dolewać od wymiany do wymiany.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 20 paź 2023, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1361
Lokalizacja: BIA

Niemiecka jakość :D
Obrazek

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 20 paź 2023, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Niemiecka jakość :D
Obrazek
Co tam się zepsuło bo niewidać, śruby poszły czy tam coś innego? U mnie w Krone 2004 tam niema nic słupek jest skręcony z profilem na 4 śruby, wersje z podnoszonym dachem mają dodatkowy łącznik który wychodzi ze słupka.


Post Wysłano: 20 paź 2023, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1361
Lokalizacja: BIA

Naczepa to mega, więc albo wykręciły się śruby mocujące łącznik siłownika z dachem lub sam łącznik pękł. Ale... Najlepsze jest to, że stało się to w naczepie która w tej chwili jest jakieś 1200 km ode mnie. Wodziciel napisał "Pan Jacek, na załadunku problema", przysłał zdjęcia z ktorego nic nie wynika oraz magiczne "proszę o koordynaty na serwis". 8)

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 20 paź 2023, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

Nie wiem czy dobrze widzę, ale dach jest zbyt wysunięty na zewnątrz tak jakby słupek dachu wypadł wyłamał się z prowadnicy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 paź 2023, 10:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1610
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Mercedes, Daf nie pokazuje. MAN czy Iveco ma podgląd - reszty nie znam i dobrze mi z tym. Stare TGA z ponad milionem na blacie na zimnym silniku trzyma 6atm a to co pokazałeś z 30tyś przebiegu nawet nie 5 ... E6 MANa też tak ma niestety ... Eko sreko oleje, niskie opory itd. 16 letnie TGA na 10w40 wysokiej jakości na wolnych z olejem ponad 100st minimalne ciśnienie 1,8, TGX 5 letni 400 parę przejechane, olej też jak dojdzie do ponad 100st - 0,8 ... A później jak Davo rozmyślał - 600 tyś i korba bokiem.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 21 paź 2023, 11:20
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1748
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Czekałem na post o Ivecu i Manie :lol:
Furmanka też odeszła do lamusa....


Post Wysłano: 21 paź 2023, 11:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2450
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Mercedes, Daf nie pokazuje. MAN czy Iveco ma podgląd - reszty nie znam i dobrze mi z tym. Stare TGA z ponad milionem na blacie na zimnym silniku trzyma 6atm a to co pokazałeś z 30tyś przebiegu nawet nie 5 ... E6 MANa też tak ma niestety ... Eko sreko oleje, niskie opory itd. 16 letnie TGA na 10w40 wysokiej jakości na wolnych z olejem ponad 100st minimalne ciśnienie 1,8, TGX 5 letni 400 parę przejechane, olej też jak dojdzie do ponad 100st - 0,8 ... A później jak Davo rozmyślał - 600 tyś i korba bokiem.
A ja mam wrażenie, że mocno demonizujesz te złe Euro 6. One są po prostu inaczej budowane niż Euro 2 czy 3. Przystosowane do pracy na innych parametrach, bo i sama branża nieco zmieniła się na przestrzeni tych 20 lat. Mam Euro 6 z przebiegami po milionie, i takie które zbliżają się do miliona. Wszystko serwisowane wg zaleceń producentów i nie są to problematyczne jednostki. Oczywiście, na ogół, największe kłopoty kłopoty sprawia osprzęt ekologiczny, ale nie same jednostki napędowe. Najlepszym przykładem niech będzie DAF, który ma 1,05mln przebiegu, oleje zmieniane co 150 tkm i nadal ma chociażby oryginalne turbo...


Post Wysłano: 21 paź 2023, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1610
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:


A ja mam wrażenie, że mocno demonizujesz te złe Euro 6. One są po prostu inaczej budowane niż Euro 2 czy 3. Przystosowane do pracy na innych parametrach, bo i sama branża nieco zmieniła się na przestrzeni tych 20 lat. Mam Euro 6 z przebiegami po milionie, i takie które zbliżają się do miliona. Wszystko serwisowane wg zaleceń producentów i nie są to problematyczne jednostki. Oczywiście, na ogół, największe kłopoty kłopoty sprawia osprzęt ekologiczny, ale nie same jednostki napędowe. Najlepszym przykładem niech będzie DAF, który ma 1,05mln przebiegu, oleje zmieniane co 150 tkm i nadal ma chociażby oryginalne turbo...
Ale moja myśl i gadka cały czas krąży w koło olei stosowanych w tych silnikach, a nie o nich samych. Inaczej budowane ? D26 w MANie ? Chyba ekonomicznie = odchudzone jeszcze bardziej. Mi to lotto ogólnie, bo robię zmiany po swojemu, ale nikt mi nie powie, że 5w30 z przebiegiem 150tyś km ma takie same właściwości smarne jak 10w/40 po 50 tyś czy nawet po 100tyś km w wysokich temperaturach. Wycierające się wałki, urwane korby, stuki na panewkach itd . Ilość uszkodzonych silników w ogłoszeniach z autami używanymi też o czymś świadczy. Kiedyś tego nie było w takich ilościach.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 21 paź 2023, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4071
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Niemiecka jakość :D
Tak to jest jak się kupuję naczepę od producenta maszyn rolniczych :P

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 21 paź 2023, 23:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Bo to je testowane na poligonie PGR 8)


Post Wysłano: 22 paź 2023, 2:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2674
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
ilość uszkodzonych silników w ogłoszeniach z autami używanymi też o czymś świadczy. Kiedyś tego nie było w takich ilościach.
Ja widzę po ogłoszeniach szczegolnie wysyp manów euro 6 z dziurawymi blokami. Oglądam też tatemechanika który już stworzy listę przebojów w Scani nextgen: przecierajacy sie wąż retardera, grzybek zaworu upustowego osuszacza, mokre Webasto, zacierajacy się mechanizm wycieraczek w którym zakłada kalamitki. :>

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 paź 2023, 14:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3583
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Ja nie mogę z jednego artysty, co od czasów wiruska próbuje sprzedać Mana e6, z dziurą w bloku w cenie uzywanej sztuki :mrgreen:

Co jakiś czas wypływa to truchło na grupach, ale już chyba nikt nie reaguje na to ogłoszenie, bo z początku fajne wojenki były :mrgreen:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3433 z 3493 [ Posty: 69844 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13431 3432 3433 3434 34353493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: