Strona 3457 z 3493 [ Posty: 69843 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13455 3456 3457 3458 34593493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 sty 2024, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Zamulam 85 właśnie dlatego bo cały czas się kogoś dogania, najbardziej tych którzy idą 90 i z każdej górki też 90 więc suma sumarum na każdym zjeździe trzeba hamować za nimi. Czasem mnie taki pod Ankę wyprzedzi i później cały czas hamowanie za nim do samych Gliwic z każdej hopki więc niewiem poco wyprzedzać, dlatego nie wyłączam tempomatu pod górę tylko idę równo no chyba że mam 24t+ no to wtedy niema sensu bo i tak się trochę zwolni…
Jadąc 85 jest optymalnie ponieważ jest najpłynniejsza jazda i najmniej hamowań a kto wyprzedzi to i tak nie odjedzie dalej niż na lini wzroku bo większość kiermanow hamuje 90 max z każdej hopki…
No i taka to jazda z tymi zakazami….kiedys to było …

Każdy ma swoją racje i niema sensu tego zmieniać, ale ja dalej nie kumam tych wyprzedzaczy na A4 w dzisiejszych warunkach. Przecież Ci co się nawyprzedzaja i tak dojadą do bramek tylko w trochę innej kolejności lub dojadą peleton którego końca nie widać i całe to wyprzedzanie trafia szlag szkoda ryzykować tysiaka i punktów bo to finalnie i tak nic nieda.
Zamiast sobie trzymać dystans i jechać jak wszyscy…ACC to się wogole już nieda używać bo co chwila ktoś wjeżdża i auto odpuszcza. Ja tam sobie zawsze trzymam dystans 100m+ po to by filtrować rozpędzania i nie hamować niepotrzebnie ale z tyłu widzą taka lukę i już hop do przodu i mamy zaś dystans 20 metrów :lol: :lol: :lol:
Kurna ale elaborat rozpisałem, się chyba zabardzo nudzi na tych pauzach :mrgreen:


Post Wysłano: 25 sty 2024, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5975

85 jeździ się wygodnie, jak mam czas to tak jeżdżę, bo i auto pali mniej i zazwyczaj da się iść równo i płynnie.
Tylko skoro idziesz 85 cały czas, to po co 9 zł grubo przerzucasz na zjeździe, gdy ktoś cię wyprzedza?


Post Wysłano: 25 sty 2024, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Nią chodzi już o to czy wyprzedza czy nie, poprostu każda Górka to taki bonus gratis za free i trzeba tą energię kinetyczną wykorzystać dla dobra natury dalej zajechać za darmo…. :mrgreen:
Nieno żadnych filozofii niema przy dzisiejszym natężeniu ruchu to się cudów nie narobi, podstawa to trzymać dystans i wtedy nikt nikomu nie przeszkadza każdy jedzie tam sobie któryś w rzędzie…


Post Wysłano: 25 sty 2024, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3293
Lokalizacja: eu

Cytuj:
to musiałby sporo ponad 100 grzać bo mi tak koło stówki łapie bieg i przytrzymuję by dalej sie nie bujać
To należysz do tych co nawet z górki nie puszczą bo ktoś stówka próbuje wyprzedzić?

Pod górkę? Rozumiem. Nikt nie będzie kolesiowi zwalniał pod górkę. Ale z górki albo na płaskim? Proszę - niech jedzie.
Mi nie ubędzie, jemu może przybędzie...

Bym napisał wiele, ale nie będę obrażał...

Napiszę tylko tyle - że za takie zagrywki gdzie karawanisz a potem blokujesz kogoś z górki to możesz kiedyś na jakimś parkingu smarkać na czerwono jak ktoś się wku*wi.

Zagrywka buraka.


Post Wysłano: 26 sty 2024, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1847
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Jadę sobie, światła zginęły... Pociągnąłem na parkingu za kostkę od lampy, a tu takie cuda.

Obrazek

Obrazek
Lampa do wymiany, pin od świateł tak zaśniedział, że został w kostce... :roll:

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 26 sty 2024, 0:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Haha dobre 8) cały czas gość jedzie z tyłu i nie wyprzedza i jest ok, z każdej górki mu odchodzę ale na którejś tam z rzędu nagle prawa fizyki będą inne no albo gość myśli że mu czerwony dywan rozwiną???
Niewiem czemu wszyscy tu myślą że ja karawanie, tylko że w tym tygodniu jechałem aczworką cztery razy z czego raz tylko dziś udało mi się jechać 85 bo zawsze po kilku kilometrach dojeżdżam peleton wolniej jadący no i się trza dostosować a gość tu o jakichś burakach się produkuje :lol:
Ktoś chce wyprzedzać droga wolna, na prostej jeśli szybszy no problem, pod górę szybszy? no problem, Z GÓRY SZYBSZY no problem….ale szybszy a nie wjeżdżać przed maskę komuś i hamować bo ma dynamit w tacho i na 91 wybucha….dobre😂

Każda racja jest dobra, z góry nie wolno pikować, wyprzedzać też nie wolno, tamować ruchu też nie wolno a co kilka kilometrów kolejny peleton się ciągnie wolniej od dopuszczalnej 😎


Post Wysłano: 26 sty 2024, 4:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3170
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Obrazek

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 26 sty 2024, 9:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5975

Cytuj:
Nią chodzi już o to czy wyprzedza czy nie, poprostu każda Górka to taki bonus gratis za free i trzeba tą energię kinetyczną wykorzystać dla dobra natury dalej zajechać za darmo…. :mrgreen:
Nieno żadnych filozofii niema przy dzisiejszym natężeniu ruchu to się cudów nie narobi, podstawa to trzymać dystans i wtedy nikt nikomu nie przeszkadza każdy jedzie tam sobie któryś w rzędzie…
Spoko, jak najbardziej, o ile ktoś cię akurat nie wyprzedza, bo to nie tylko złośliwe, ale i niezgodne z przepisami.


Post Wysłano: 26 sty 2024, 10:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No widzisz Luka ja akurat myślę odwrotnie że to bezsensowne wyprzedzanie jest złośliwe bo nic nie daje, co innego wyprzedzić kogoś i pojechać szybciej bo na horyzoncie z przodu nikogo już niema, ale to jest nierealne.
Włączając się na autobane ujedzie się kilkanaście minut z prędkością zadaną po czym się dojedzie sznur aut. Ja sobie zwykle zostawiam dystans 100m+ może nawet więcej by płynnie jechać, ale Janusze transportu widzą lukę 100 czy 200 metrów muszą wyprzedzić i tą lukę zapełnić, oni nie widzą że dalej z przodu jedzie 15, 20 a może więcej aut zbitych i aby ich wszystkich wyprzedzić musieliby blokować lewy 15 minut.
No i co się wtedy dzieje? Ano taki wbija się w odstęp przedemna zmuszając mnie do odjęcia gazu by móc odzyskać żądany dystans, następny z tyłu widzi że zwolniłem 1 czy 2 km/h też idzie na lewy i robi to samo a ja znów muszę odpuścić aż do żądanego odstępu. Po chwili wszystko się stabilizuje i cała kawalkada wraca do prędkości regulowanej przez peleton z przodu, a Ci dwaj co wyprzedzili widząc dalej co się dzieje odpuszczają i jadą w szeregu ale są podnieceni bo wyprzedzili tego co zamulał a finalnie dalej jadą z tą samą prędkością co wcześniej😂
No i wtedy kto robi bajzel na drodze? Poprostu oni przez wyprzedzanie spowolnili całą resztę z tyłu nie zyskując nic a ryzykując prawko 😂
No nie jest tak? Ale zresztą poco tu pisać skoro i tak większość woli wyprzedzać bo na bramkach rozdają puchary dumy jak na F1 😎


Post Wysłano: 26 sty 2024, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Niektórzy wyjeżdżają trochę dalej niż PL i CZ np na IT. Miej tam kontrolę z prędkością powyżej 90 a najlepiej 96+ to zrozumiesz czemu mało kto się puszcza z górki. Jeśli ktoś Cię dogonił tzn że jest szybszy więc chyba nie wyprzedza Cię po to żeby zrobić Ci na złość tylko raczej Ty robisz na złość przyspieszając co jest niezgodne z prawem. A jeszcze prawie na pewno przed szczytem zwolnisz do 70 bo wiesz że potem się bujniesz. Takie robienie na złość jadę powoli i nie dam się wyprzedzić bo wszyscy mają jechać jak ja i ch...j.
Jeszcze mogę się założyć że jakby kogoś wyjęli za wyprzedzanie Ciebie to bys miał największa frajdę i dobry humor na parę dni. A prawda taka że powinni wyjąć Was obu i dowalić Tobie za przyspieszanie podczas wyprzedzania gdzie pewnie jak ktoś zaczynał to Ty miałeś 70 a po chwili 100


Post Wysłano: 26 sty 2024, 14:37
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1748
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Niby wszyscy mają na godzinę i na dniówkę a chcą się zapalić bo ktoś jedzie 85 masakra :lol:


Post Wysłano: 26 sty 2024, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Każdemu się spieszy inaczej tyle że przy dzisiejszym natężeniu ruchu i przy takich zakazach praktycznie nic to nie daje.
Jak już każdy chce być przepisowy jak aptekarz to wszystko jest w kodeksie uregulowane i tam wyraźnie pisze iż kierowca który ma Zamiar wyprzedzić jest zobowiązany upewnić się że ma miejsce i możliwość wykonania manewru bez utrudnienia ruchu komukolwiek innemu, więc wepchnięcie się z górki przed kogoś jest wymuszeniem pierwszeństwa ponieważ taka jest definicja „zmuszenie innego kierującego do hamowania”
Wiadomo przyspieszanie wyprzedzanego to jest już hamówa, ale umyślne działanie i to jest w przepisie poruszone iż zabrania się kierującemu zwiększyć prędkość a w takiej sytuacji on nie zwiększa tylko auto samo leci. Wyprzedzający się nie upewnił że jest na tyle z góry i nieda rady no Ameryki nie odkrył że auta z górki się bujają… ale jak się patrzy 10 metrów do przodu to potem taki efekt jest…
Dystans dystans i wszystkie problemy znikają 😎


Post Wysłano: 26 sty 2024, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2019, 23:27
Posty: 46

Ale przepis chyba nie rozróżnia kto przyśpiesza? Kierowca czy auto bo jedzie samo z góry? No chyba że to będzie autonomiczne auto to taka interpretacja mogła by przejść.
Kiedyś dostałem mandat na 94 koło Pyskowic za wjazd na czerwonym. W sumie mogłem powiedzieć że auto samo jechało z góry a wiadomo ze się rozpędza a nie hamuje.


Post Wysłano: 26 sty 2024, 17:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1195
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
auto samo leci.
Czyli idąc tym tokiem rozumowania... Gdy podczas ruszania pod górkę auto sie stoczy i uszkodzi auto stojące za to trzeba odmówić mandatu, ponieważ to nie wina kierującego tylko auto samo poleciało? :>

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 26 sty 2024, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Nie no tak to napewno nie działa bo by wszystko pod to podciągnął, mi chodzi o działanie umyślne czyli rozpędzanie auta przez kierowcę a nie jakieś tam odchyłki wynikające z ukształtowania terenu.
Przecież takie pikowania z hopki to jest 30-40 sekund i auto wraca do swojej prędkości niewiem co za halo mają z tym wyprzedzacze przecież to jest logiczne że tak będzie i można zacząć wyprzedzać chwilkę później, kurna taka haja o nic 😂


Post Wysłano: 26 sty 2024, 18:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3293
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Nie no tak to napewno nie działa bo by wszystko pod to podciągnął, (...)
Skończ już te fikołki myślowe, bo jeszcze kręgosłup od nich uszkodzisz.


Post Wysłano: 26 sty 2024, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1072
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Davo latasz tylko od/do Kudowy, przejedź się dalej A4ka na zachód, to pojedziesz 70km/h, większe oszczędności zrobisz :mrgreen:


Post Wysłano: 26 sty 2024, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No tam to niewiem co się dziś dzieje bo tam nie jeżdżę, ale skoro tutaj nie idzie dziś już ujechać więcej jak 80-85 to może i tam faktycznie się robi zator do 70….👌
Niema to jak landóweczki góreczki nikt na nikogo nie narzeka i tam się jeździ git a nie jakieś tam A4 😂


Post Wysłano: 26 sty 2024, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2674
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ja bym się bał bujnac z Anki do 100 km/h... Jakiś wystrzał oponki i leeeecisz w świat :(

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 27 sty 2024, 8:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 862
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Wtrącę swoje 3 grosze do tematu. I jak większość tutaj mało co doprowadza mnie do szewskiej pasji jak to gdy ktoś przypiesza będąc wyprzedzanym. Tak jak napisałem, zazwyczaj więcej jak 85 po A4 nie jeżdżę, ale w momencie jak ktoś mnie wyprzedza, z nawet lekkiej górki gdzie I-shift wyrzuca na wolne koło to prostu wyłączam tryb wolnego koła i niech sobie jedzie, tak samo z górki potrafię silnikowym utrzymać prędkość z jaką jadę po równym, czy w konwoju aut wyłączyć wolne koło żeby nie wkurzać tych za mną że co trochę przyspieszam i zwalniam. Mi to nic nie da, a jak ktoś w gorącej wodzie kąpany to niech sobie leci. Koniec końców to jego czas, jego szefa paliwo i co najwyżej jego mandat, punkty i OPR od szefa.

_________________
VOLVO FAN!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3457 z 3493 [ Posty: 69843 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13455 3456 3457 3458 34593493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hans i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: