Strona 3271 z 3498 [ Posty: 69954 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13269 3270 3271 3272 32733498 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 mar 2022, 7:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3173
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Nie ma na kogo głosować.
Rosyjska piąta kolumna w postaci konfederacji.
I reszta betonu po PRL, która patrzy gdzie tu się napchać "pinionszkami"...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 mar 2022, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5946
Samochód: Volvo FH

https://m.youtube.com/watch?v=XXMkAKMCTzc

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 mar 2022, 11:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 833
GG: 0

Ciekawe czy któryś zagłosuje na tego Kołodziejczaka z agrouni, on wkoncu "nowy" i raczej ma parcie na Sejm?

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 16 mar 2022, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5946
Samochód: Volvo FH

Rolnikom dopłacamy już kiedy są susze - bo nie obrodziło, I kiedy obrodziło bo wtedy za tanio sprzedają.

Gdyby Kołodzieczak doszedł do władzy, na pewno wymyślił by jeszcze inne powody żeby dać swoim kasę.
Poza tym polityka krajowa to nie tylko ziemniaki i pietruszka, nie sądzę żeby on się nadawał.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 mar 2022, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 833
GG: 0

:lol: slogany są dobre jak widac 8)

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 16 mar 2022, 19:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

Jest jeszcze jeden taki agent z Królów Żyta, niby też na poważnie się za politykę bierze :?


Post Wysłano: 17 mar 2022, 12:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 376
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Rolnikom dopłacamy już kiedy są susze - bo nie obrodziło, I kiedy obrodziło bo wtedy za tanio sprzedają.

Gdyby Kołodzieczak doszedł do władzy, na pewno wymyślił by jeszcze inne powody żeby dać swoim kasę.
Poza tym polityka krajowa to nie tylko ziemniaki i pietruszka, nie sądzę żeby on się nadawał.
Widzisz gdybyś się trochę zainteresował to zauważył byś jak rolnika wszyscy dymają zaczynając od wszelkiej maści naciągaczy pod tytułem my ci damy dopłatę i piękny traktor a ty całe życie go spłacaj, aż do sieci handlowych które ustalają cenę z wyprodukowany towar i jeśli coś się nie spodoba to zawsze mogą zrobić zwrot... Branża rolna jest strasznie nie pewna i czasami trudno o jakieś zyski , dobry przykład nawozów które są produkowane w większości z rąk państwowych dzisiaj prawie 500 % więcej niż rok temu za ten sam produkt ( nie jest przypadkiem coś nie halo? Energia podrożała 500 % czy ktoś robi rolnika w ciula ? A na koniec damy im dopłatę do nawozu a w tv ogłosimy sukces ) . Apropo Kołodziejczaka myślę że ludzie którzy ciężko pracują na chleb nie mają o nim nic ciekawego do powiedzenia i poparcia dużego nigdy nie będzie miał, można się tu odnieść takim rolniczym powiedzeniem że ta krowa co dużo meczy mało mleka daje. A chwilowi byznesmeni są wszędzie i to ich najczęściej widać na wszelkich akcjach, czy to rolnik czy janusz transportu.


Post Wysłano: 17 mar 2022, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5946
Samochód: Volvo FH

A kto im kazał brać te ładne nowe traktory?

Firmy transportowe też mają nabrane ładnych wozów, też mają swoje problemy, też dymają je spedycje, ale jakoś nikt nie występuje do państwa "dopłać mi bo nie mam roboty", " dopłać mi bo paliwo drogie", "dopłać bo nabrałem leasingów i teraz muszę płacić".

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 mar 2022, 14:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3173
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Bo Ty jesteś "prywaciarz" a Rolnicy i Górnicy to wiadomo...
Pachnie to minionymi słusznie czasami. Może kiedyś się to zmieni.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 17 mar 2022, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 376
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Nie mi bronić kogoś interesów ale raczej żaden z polskich rolników nie wystąpił o utworzenie jakichkolwiek dopłat , to g**** przyszło razem z eurokouchozem i tylko tak mydlą oczy żeby miał kto produkować żywność za pół darmo żywiąc się dopłatami aby właśnie konsumenci mieli taniej w sklepie a firmy zbyt na sprzęt który pchają w rolnictwo. Nie macie pojęcia jakie zaporowe ceny wkroczą za chwilę na półki z żywnością wtedy będziecie mogli dopiero ponarzekać na rolnictwo z tym że tak naprawdę to tylko będzie przełożenie środków do produkcji.

Pomijając o czym piszemy to strasznie wkur...a mnie jak ktoś się wypowiada na temat jakiejś grupy nie znając tematu. To tak jak ja bym was tu uświadamiał o słuszności specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy.


Post Wysłano: 17 mar 2022, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5946
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Nie mi bronić kogoś interesów ale raczej żaden z polskich rolników nie wystąpił o utworzenie jakichkolwiek dopłat...
No tak, nikt nie stękał o dopłaty, rząd sam rolnikom wpycha pieniądze, a ci pewnie nie chcieli brać.

Tak było, nie ściemniam! :lol:

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 mar 2022, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 376
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Właśnie tu powinna się skończyć ta dyskusja , chyba nie specjalnie pamiętasz czasy jak to było zanim my do łunii weszły i jak wyglądały pewne rzeczy a szczególnie ceny ziemi rolnej... :roll: , później przez parę lat kusili młodych na błyszczące sprzęty z zachodu a ci to łykali jak pelikany nie myśląc o skutkach. Zresztą ja też zaczynałem żółtym Starem 1142 z doczepą i kombinowałem żeby się na coś zachodniego przesiąść, myślisz że gdyby ktoś zaproponował kasę na nowy sprzęt za to że przez ileś lat będę pracował na nim to bym wtedy odmówił? Z twojej perspektywy widać tylko tych co stale rękę wyciągają dla tego wiem że nie ma o czym dyskutować.

Jeszcze tak z innej strony myślisz że rolnicy wolą jałmużnę+dopłatę czy normalną zapłatę za swoją pracę ? I powiedz ilu znasz rolników poza tymi z tv fokus ?


Post Wysłano: 17 mar 2022, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5946
Samochód: Volvo FH

W sumie żadnego. Widzę tylko, coroczne protesty w tv, I wyciąganie ręki i dźwięczne słowo "dej".

Ja rozumiem że nigdzie nie jest kolorowo. Zdaję sobie sprawę że rolnictwo to trudny kawałek chleba, i ceny sprzedaży płodów są niskie. Ale nic to, w razie jak by co, pojedzie się zaprotestować i powie się "dej".

Np ja ani nie nam w zwyczaju, ani do kogo krzyknąć o zapomogę. Dlatego nie rozumiem czemu niektórzy to ciągle robią.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 17 mar 2022, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1611
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

A nie zapomnijmy o rolnikach z ciężarówkami - " na swoje " potrzeby, no ale jak już tak Panie stoi to coś się powozi ... A co do nowych traktorów - nie macie pojęcia jak duża część ma zdezelowane te sprzęty - dostało się pół darmo to w d... to mają. Lament się zacznie jak te 10tmh będzie miało i się zacznie sypać wszystko.
Jędrek - pochodzę z terenów rolniczych, mam rodzinę na gospodarstwie jak i znajomych ...
Nie zazdroszczę tej pracy ( hodowli zwierzęcej ), ale biadolenia się od nich nie da słuchać gdzie dobra osobówka, ubrania, wakacje, niedzielne wypady są ponad przeciętną w Polsce ...

Robimy także dużo usług dla rolnictwa - tylko ich praca ma wartość - Ty masz za free mu usługi robić.
A najlepiej nie gadać z nimi 3 miesiące po wpłacie dopłat na konto - jak konto się opróżni znów da się porozmawiać o wszystkim ...

Jak już powiedziałem - doceniam tą pracę, nie zazdroszczę tylko tego narzekania powinno być mniej.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 17 mar 2022, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5090
Samochód: orange i grafitowy

tak zapytam czy zdajecie sobie sprawe z tego że np. w przypadku sadu (takiego zwykłego jabłkowego) to pierwszy plon można zebrac po 4 latach?
w tym czasie trzeba koło takiego sadu lub wcześniej sadzonek chodzic i doglądać, pryskać pielić i wykonywac masę innych zabiegów, a potem taka biedra zaproponuje na cały rok cenę 1,49 za kilogram jabłuszka w ładnym opakowaniu i na dodatek zamawia nie cały samochód tylko np. 1 palete i tak cały tydzień, a na sobote np. 3 samochody....

jak już zebrałeś te jabłka bo sie urodziły i nie zmarzły albo nie słukł ich grad to nie ma zbytu i późną wiosną po przechowaniu w chłodni z kontrolowaną atmosferą wywalisz to wszystko na spady czyli dziś po 50 gr. za kilogram.

dzis koszt założenia hektara sadu i to bez "wodotrysków" czyli np. instalacjio antygradowej to pewnie będzie ze 80- 100 tys a pierwszy zbiór za 2 lata od posadzenia gotowych drzewek.

także pomyślcie jeden z drugim ile w tym czasie można zarobić kupują grata, a jeszcze jedno w ubiegłym roku ubezpieczenia od gradu i przymrozków wystarczyło dla tych , którzy zadzwonili minutę po 8 rano później już nie było RZĄDOWYCH pieniędzy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 17 mar 2022, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1611
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
tak zapytam czy zdajecie sobie sprawe z tego że np. w przypadku sadu (takiego zwykłego jabłkowego) to pierwszy plon można zebrac po 4 latach?
w tym czasie trzeba koło takiego sadu lub wcześniej sadzonek chodzic i doglądać, pryskać pielić i wykonywac masę innych zabiegów, a potem taka biedra zaproponuje na cały rok cenę 1,49 za kilogram jabłuszka w ładnym opakowaniu i na dodatek zamawia nie cały samochód tylko np. 1 palete i tak cały tydzień, a na sobote np. 3 samochody....

jak już zebrałeś te jabłka bo sie urodziły i nie zmarzły albo nie słukł ich grad to nie ma zbytu i późną wiosną po przechowaniu w chłodni z kontrolowaną atmosferą wywalisz to wszystko na spady czyli dziś po 50 gr. za kilogram.

dzis koszt założenia hektara sadu i to bez "wodotrysków" czyli np. instalacjio antygradowej to pewnie będzie ze 80- 100 tys a pierwszy zbiór za 2 lata od posadzenia gotowych drzewek.

także pomyślcie jeden z drugim ile w tym czasie można zarobić kupują grata, a jeszcze jedno w ubiegłym roku ubezpieczenia od gradu i przymrozków wystarczyło dla tych , którzy zadzwonili minutę po 8 rano później już nie było RZĄDOWYCH pieniędzy.
Ile? Dziś kupić grata z ruchomą podłogą to 150-160 tyś euro - jak myślisz, po ilu latach zacznie zysk przynosić ? Ja myślę, że dopiero wtedy gdy zacznie się psuć i trzeba kupić następny ... A i 3 dni przed spłatą ostatniej raty Leasingu ulegnie wypadkowi ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Ostatnio zmieniony 17 mar 2022, 20:52 przez 5eba, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 17 mar 2022, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1860
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Kierowca ci go rozwali... Jak mnie ruszają takie teksty. Kierowca to tylko człowiek, wypadki się zdarzają... Chyba, że kogoś zatrudnisz i robi ci straty co 2 dni, to inna bajka. Ale jak ktoś jeździ sumiennie, a po iluś latach przytrafi mu się przykra sytuacja, no to mówi się trudno... Jest od tego AC. Nikt normalny nie zrobi szkody specjalnie, każdemu może się zdarzyć. Ale jak słyszę tekst, typu "kierowca ci go rozwali" to najlepiej się sklonuj, i jeździj sobie sam całym sprzętem i wtedy nikt Ci go nie rozwali.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 17 mar 2022, 20:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1611
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Jest od tego AC.
Za które kierowca płaci ... Bo przecież ma tak odpowiedzialną pracę ... Dostanie inne zestaw by tydzień dokończyć to nawet nie umyje tylko syf koledze zostawi od poniedziałku....

Przekąs ...

Mniejsza z dosłownością - wiadomo o co chodziło w poprzednim wątku.
(poprawione - teraz lepiej ?)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 17 mar 2022, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1860
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

To widocznie złych ludzi zatrudniasz, nie wnikam. U nas jeździ chyba 10-ciu kierowców, nie chce mi się liczyć. I każde auto wygląda tak jak powinno.

Edit.
Wyglądać teraz napewno wygląda lepiej.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 17 mar 2022, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Jeśli chodzi o rolników to znam jednego takiego dość poważnego.Gospodarzy z ojcem coś 130hektarow.Jest co robić to fakt.Jakoś ponad rok temu założył działalność poza rolniczą i rozmawiałem z nim 2tyg temu to mówi,że w rolnictwie jest ciężko ale prowadzić działalność na pełnym zusie i cala reszta to wgl się nie kalkuluje i ile to kasy do państwa się płaci.
Więc na roli ciężko ale mieć swój legalny biznes jeszcze gorzej :roll:

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3271 z 3498 [ Posty: 69954 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13269 3270 3271 3272 32733498 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lukasz29 i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: