Strona 3450 z 3493 [ Posty: 69844 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13448 3449 3450 3451 34523493 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 gru 2023, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 863
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Ojciec parę lat temu przerabiał takiego łepka, prawko mniej jak pół roku, pojeździł chwilę na międzynarodówce i ojciec myślał że "ulepi" coś z niego. Dwa tygodnie z nim jeździł, chłop stosował typ jazdy gaz do końca- hamulec do końca, spalanie wiadomo, z kosmosu. Pokazał mu ojciec jak chce żeby jeździł i dał mu dwa tygodnie żeby się dostosował. Po minionych dwóch tygodniach "kierowca" oświadczył że on już wszystko umie i więcej uczył się nie będzie. I tak się zakończyła współpraca.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 30 gru 2023, 0:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1847
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Panowie, jako że ze Scanią miałem najmniej w życiu wspólnego, a stało jak się stało... Więc zwracam się o radę. :)
Siadłem na S, o ile rozszyfrowałem już konfigurację oryginalnego TV, to mam jeszcze oryginalną ala "mikrofalówke". To taka jakby mikrofalówka, ale bez tego obracalnego talerza w środku, tylko jest jakby płyta indukcyjna. Tak to przynajmniej wygląda. Pytanie czy to grzeje poprzez właśnie tą płytę, czy jakoś inaczej? Bo nie wiem jak to ogarnąć, bo boję się że jak położę tam talerz i zacznie grzać to się rozleci od temperatury.

Edit
Tak to wygląda

Obrazek

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 30 gru 2023, 2:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3599
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

https://www.dometic.com/pl-pl/professio ... o-24-33216

To będzie to. Wygląda na to, że tak ma być, z resztą na stronie masz instrukcję do pobrania w pdf.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 30 gru 2023, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1847
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dzięki wielkie, zaraz to ogarnę. Póki co robię lodówkę, bo jakiś magik z tyłu pod łóżkiem przy wtyczce założył trytytke i kable się przetarły od otwierania... Jeszcze pewnie czeka mnie szukanie bezpiecznika. :]

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 30 gru 2023, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1610
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Jakiej firmy klocki i tarcze polecacie - zawsze mam dylemat.
Musze faktury sprawdzić ale ostatnio coś zakładałem na most po roku wygląda to już gorzej niż stare które u nas więcej przejechały a nie wiem ile u poprzednika ( kierowca ten sam) ... A wiem, ze brałem coś "droższego" a nie byle szajs a wyszło jak zawsze...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 30 gru 2023, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 375
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Jakiej firmy klocki i tarcze polecacie - zawsze mam dylemat.
Musze faktury sprawdzić ale ostatnio coś zakładałem na most po roku wygląda to już gorzej niż stare które u nas więcej przejechały a nie wiem ile u poprzednika ( kierowca ten sam) ... A wiem, ze brałem coś "droższego" a nie byle szajs a wyszło jak zawsze...
Klocki zawsze z czerwoną posypką :wink: tzn textar i powinno być ok. Z tarczami nie doradzam ale praktycznie zawsze idą SBP i nie kojarzę żeby było coś nie tak.


Post Wysłano: 30 gru 2023, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1320
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
U was też takie kaskadery jeżdżą? Równo rok czasu jak zakładaliśmy nowe tarcze i klocki do naczepy, a z klocków już blachy zostały. Większość roboty ten zestaw za Lille jeździ, więc nawet za bardzo górek nie widzi.
U mnie w robocie kolega DW z Bochni do Limanowej - kto tamtędy jechał to kojarzy podjazdy 12% i serpentyny , jak przyjechał (RMC 40t) pod zakład w Limanowej to z kół się dymiło. Jechał FH 4. Człowiek po 50tce, który całe życie jeździ ciężarówką.
Kiedyś miałem tą samą trasę co on. Mówię, sprawdzę się i policzę, odliczając dwa ronda użyłem 9 razy nożnego do dohamowania VEBa.
Przy okazji tej drogi taka sugestia mnie naszła, że Volvo ma naprawdę dobry automat. Jechałem normalnie na E+ i ani razu nie przyszło mi do głowy żeby jej coś pomagać manualem.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 30 gru 2023, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 468
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Nie polecam klocków TRW założyłem do naczepy i po 100 tysiącach zostało ze 20% .Felgi ciągle czarne od pyłu . Textar przejechał ponad 200 .


Post Wysłano: 30 gru 2023, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Ja zakładałem Textar na środkową i trzecią oś tarcze+klocki w 2018 roku, teraz w lecie były wymieniane opony więc przy okazji oblookałem, jest napewno jeszcze ponad połowę więc super😎
Na pierwszej osi zakładałem tarcze Peters chyba około 2013 roku ale klocki to już nie pamiętam jakie. Ile te mogły przejechać trudno powiedzieć przypuszczam że może ponad połowa to było w powietrzu….
Różnica w tarczach jest taka że gdy po dłuższym postoju zardzewieją to te Peters szybciej się zrobią na błysk, pozatym jak już się wszystko ładnie wypoleruje to one dalej wyglądają lepiej, Textar ma takie głębsze rysy/nierowności jednak jakby były miększe. Fabryczne klocki w tej naczepie wymieniałem jak miała 9 lat aż się rozsypały dosłownie, ale wtedy dużo lekkiego było wożone praktycznie większość …także tak😎


Post Wysłano: 30 gru 2023, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5922
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
. Jechałem normalnie na E+ i ani razu nie przyszło mi do głowy żeby jej coś pomagać manualem.
Gdybyś jechał na manualu, i na dohamowaniach sam pilnował obrotów na poziomie 1400-1700, sądzę że nóżką dotknął byś hamulca ze 3 razy.

Nie chcę nikogo obrażać, ale ci kierowcy 45+, nawykli do autostrady, to zapomnij, na pracy po krajówkach z tego już nic nie będzie.
Ludzie nie mają chęci samodoskonalenia, nie reagują na sugestie, kłamią w żywe oczy, wymyślają cuda że paliwo nie takie, że filtry nie z serwisu i on wie bo gadał z chłopakami na parkingu, i to bedzie palić 37l. A kiedy delikwent siedzi z boku, a ja tym samym autem, przy nim, na tym samym oszukanym paliwie, na tych samych na pewno zabitych filtrach z Sudera, robię na tej samej trasie 27l, po tygodniu as się zwalnia i idzie opowiadać swoje piękne historie w następnej bramie, 3 - 4 miesiące i znowu następna brama, i tak coraz dalej od domu :).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 30 gru 2023, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Damian_DAF śmiało kładź talerz beposrednio i będzie ok, jedynie trochę więcej czasu te mikrofalówki potrzebują niż te domowe z obracanym talerzem.


Post Wysłano: 30 gru 2023, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1847
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dobrze wiedzieć, jutro przetestuję ten wynalazek. Dużo ona bierze prądu? Bo nie wiem też w sumie czy lepiej coś grzać na odpalonym, czy spokojnie mogę na zgaszonym używać, nigdy nie miałem takich wypasów w tirze i człowiek się gubi. :D

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 30 gru 2023, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5975

Cytuj:
Klocki zawsze z czerwoną posypką :wink: tzn textar i powinno być ok. Z tarczami nie doradzam ale praktycznie zawsze idą SBP i nie kojarzę żeby było coś nie tak.
Właśnie ostatnio mi dali SBP w sklepie, nie zawracałem sobie głowy co to jest, a jak montowali na warsztacie, to powiedzieli jak już założone były, że śmietnik i zaraz będą biły. Mam nadzieję, że przepowiednia się nie sprawdzi.
Klocki chyba tym razem TRW, naprzemiennie z Textarem.


Post Wysłano: 30 gru 2023, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 375
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Cytuj:
Cytuj:
Klocki zawsze z czerwoną posypką :wink: tzn textar i powinno być ok. Z tarczami nie doradzam ale praktycznie zawsze idą SBP i nie kojarzę żeby było coś nie tak.
Właśnie ostatnio mi dali SBP w sklepie, nie zawracałem sobie głowy co to jest, a jak montowali na warsztacie, to powiedzieli jak już założone były, że śmietnik i zaraz będą biły. Mam nadzieję, że przepowiednia się nie sprawdzi.
Klocki chyba tym razem TRW, naprzemiennie z Textarem.
Co do tarcz to nie będę porównywał z innymi jeśli chodzi o trwałość ale problemów z biciem nie kojarzę a ładne parę kompletów SBP poszło . Więc jak to mawiają, jeździć obserwować 8)


Post Wysłano: 31 gru 2023, 13:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Damian_DAF, generalnie nigdy się tym nie przejmuje bo mam pozakładane podwójne aku we wszystkich, myślę że na grzanki albo odgrzanie kotleta spokojnie prądu Ci wystarczy. Jedno co że jak ja włączysz to zakłócenia idą takie że ani radio nie działa, ani CB :D


Post Wysłano: 31 gru 2023, 16:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Dobrze wiedzieć, jutro przetestuję ten wynalazek. Dużo ona bierze prądu? Bo nie wiem też w sumie czy lepiej coś grzać na odpalonym, czy spokojnie mogę na zgaszonym używać, nigdy nie miałem takich wypasów w tirze i człowiek się gubi. :D
Na odpalonym będzie miała dużo większą sprawność. Akumulatora nie rozładujesz grzaniem 3-5 minut, nie ma co się spinać. Co nie zmienia faktu, że ja odpalam, bo dużo szybciej grzeje.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 31 gru 2023, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1847
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dobra dzięki, raz na jakiś czas tego użyje, dziś próbowałem to działa elegancko. :) Trochę ta mikrofala zajmuje miejsca, jeden schowek mniej... Jeszcze mam 2 łóżka, a jakby z tyłu zamiast górnego były szafki, byłoby napewno luźniej.

Obrazek

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 31 gru 2023, 18:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2601
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Dobra dzięki, raz na jakiś czas tego użyje
Ja tam bez mikrofali już nie chcę samochodu. Najlepsza rzecz jaką można sobie dołożyć do kabiny - jak masz coś gotowego w domu zrobionego to zjesz, umyjesz i do roboty gotowy w mniej niż 15 minut.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 31 gru 2023, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2674
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Ja tam bez mikrofali już nie chcę samochodu. Najlepsza rzecz jaką można sobie dołożyć do kabiny
Jak u TransLis-a starzy drajwerzy dostali bordowe streamline z takimi ryratasami to przestali wozić kuchenki gazowe. Nawet wodę na kawe gotowali w mikrofali :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 01 sty 2024, 0:24
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1748
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Kermiter dobre :mrgreen:
Teraz chyba kupili jakieś czerwone bo ostatnio czesto widuje i to raczej od nich
Orientujesz się jak firma teraz stoii po śmierci Pana Henryka ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3450 z 3493 [ Posty: 69844 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13448 3449 3450 3451 34523493 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: